WTA Madryt: Simona Halep wyszła z dużych kłopotów i zagra z Samanthą Stosur

Rumunka Simona Halep pokonała 6:3, 2:6, 7:6(2) Włoszkę Robertę Vinci i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory na kortach ziemnych w Madrycie.

PAP/EPA / KIKO HUESCA

Broniąca tytułu Simona Halep (WTA 8) była w opałach w II rundzie. W meczu z Robertą Vinci (WTA 34) Rumunka wróciła z 2:5 w III secie. W trwającym godzinę i 55 minut spotkaniu była wiceliderka rankingu zdobyła o pięć punktów więcej (92-87). Halep podwyższyła na 5-2 bilans meczów z Włoszką.

Samantha Stosur (WTA 26) pokonała 6:3, 7:5 Marianę Duque (WTA 98). Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie Australijka zaliczyła po jednym przełamaniu, odpowiednio na 5:3 i 6:5. W trwającym 80 minut meczu mistrzyni US Open 2011 zdobyła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła dwa break pointy.

W walce o ćwierćfinał dojdzie do konfrontacji Halep ze Stosur. Będzie to ich 10 spotkanie. Australijka trzy z czterech zwycięstw nad Rumunką odniosła w Rolandzie Garrosie (2010, 2011, 2016). Obie tenisistki grały w finale paryskiej lewy Wielkiego Szlema. Stosur osiągnęła go w 2010, a Halep w 2014 roku.

W meczu chińskich kwalifikantek Qiang Wang (WTA 64) pokonał 6:2, 3:6, 6:2 Saisai Zheng (WTA 68). Pogromczyni Caroline Garcii z poprzedniej rundy wykorzystała pięć z 13 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Swietłana Kuzniecowa, z którą w ubiegłym roku przegrała w trzech setach w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

Po wygraniu sześciu meczów z rzędu pogromczynię znalazła Laura Siegemund (WTA 35). Niemka uległa 2:6, 6:4, 3:6 Coco Vandeweghe (WTA 20). Amerykanka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 4:2. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu zaserwowała sześć asów i wykorzystała pięć z 15 break pointów.