ATP Rzym: Alexander Zverev zatrzymał Fabio Fogniniego, pokaz siły Milosa Raonicia

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Fabio Fogniniego w III rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Rzymie. Kolejnym rywalem Niemca będzie Milos Raonić, który w znakomitym stylu pokonał Tomasa Berdycha.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Życie tenisisty bywa przewrotne. We wtorkowy wieczór przy światłach jupiterów Fabio Fognini odniósł największe zwycięstwo w karierze, ogrywając lidera rankingu ATP Andy'ego Murraya. W czwartek w samo południe Włoch ponownie pojawił się na korcie, by rozegrać mecz 1/8 finału turnieju ATP w Rzymie z notowanym na 19. lokacie Alexandrem Zverevem. I zaprezentował zupełnie inne oblicze.

To nie był Fognini grający w transie i posyłający nieziemskie zagrania. To był Fognini w najgorszym wydaniu - popełniający wiele błędów i wściekający się na cały świat. Tenisiście z San Remo nie pomógł nawet gorący doping miejscowej publiczności. Przegrał łatwo 3:6, 3:6 w 78 minut. Być może wpływ na taką postawę Włocha miała sytuacja rodzinna. Jego żona, była włoska tenisistka Flavia Pennetta, jest w zaawansowanej ciąży i w niedługim czasie ma urodzić pierworodnego potomka pary.

Tym samym Fognini nie został pierwszym włoskim ćwierćfinalistą Internazionali BNL d'Italia od 2012 roku, gdy w tej fazie znalazł się Andreas Seppi. Dla Zvereva natomiast to premierowy awans do 1/4 finału tej imprezy. - Uważam, że rozegrałem świetny mecz. Zagrałem bardzo dobrze i byłem agresywny z linii końcowej - powiedział 20-latek z Hamburga, najmłodszy ćwierćfinalista zmagań na Foro Italico od 2007 roku..

W ćwierćfinale Zverev zagra z Milosem Raoniciem, który w czwartek pokazał swoją siłę. Zwycięstwo w meczu z Tomasem Berdychem zawdzięcza doskonałej dyspozycji serwisowej. Kanadyjczyk posłał sześć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 27 z 28 rozegranych punktów, a po drugim - dziewięć z 15. Prócz tego ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, sam wykorzystał trzy szanse na breaka i w zaledwie 61 minut zwyciężył 6:3, 6:2.

Do 1/4 finału awansował już także Marin Cilić. W jedynym meczu III rundy pomiędzy dwoma tenisistami z Top 10 rankingu ATP Chorwat (ATP 8) wygrał 6:3, 6:4 z Davidem Goffinem (ATP 10), pokonując Belga po raz drugi w szóstej konfrontacji.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)