ATP Rzym: burza przerwała mecz Novaka Djokovicia z Juanem Martinem del Potro. Dokończenie w sobotę

Ostatni ćwierćfinał rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Rzymie pomiędzy Novakiem Djokoviciem a Juanem Martinem del Potro został przerwany w drugim secie z powodu burzy. Tenisiści wrócą do gry w sobotę.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

To był mecz dwóch wielkich mistrzów, którzy są dalecy od optymalnej formy. Novak Djoković wprawdzie zajmuje drugie miejsce w rankingu, ale w niczym nie przypomina hegemona z sezonu 2015 i z pierwszej połowy 2016 roku. Juan Martin del Potro z kolei próbuje odbudować swoją wysoką pozycję po poważnych kontuzjach i operacjach obu nadgarstków.

Piątkowy mecz rozpoczął się doskonale dla Del Potro, który już w gemie otwarcia wywalczył przełamanie. Jednak nie była to zapowiedź spodziewanych emocji. Djoković bowiem błyskawicznie przejął inicjatywę. Odrobił stratę, a następnie aż do końca seta nie stracił ani jednego gema, wygrywając inauguracyjną partię 6:1.

Djoković prezentował się znakomicie. Był solidny i bardzo pewny swojej gry z linii końcowej. W wymianach posyłał wiele piłek do bekhendu swojego rywala. Przy takiej postawie Serba Del Potro momentami bywał bezradny.

Del Potro to tenisista, który potrafił doprowadzić Djokovicia do łez. Sympatycy tenisa z pewnością pamiętają, jak po porażce z Argentyńczykiem w I rundzie zeszłorocznych igrzysk olimpijskich Serb schodził do szatni zapłakany. W piątek nie płakał. Zapłakało za to niebo nad Foro Italico i w drugim secie pojedynek został przerwany z powodu opadów deszczu.

Lekka mżawka zamieniła się w tropikalną ulewę, a następnie w burzę. Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania organizatorzy zadecydowali, że mecz zostanie dokończony w sobotę. Tenisiści wrócą na kort nie wcześniej niż o godz. 13:30. Zwycięzca w ten sam dzień rozegra również półfinałowy pojedynek z Dominikiem Thiemem.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 4,273 mln dolarów
piątek, 19 maja

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 2) - Juan Martin del Potro (Argentyna) 6:1, 1:2 *do dokończenia

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Rzymie?