WTA Norymberga: pewne zwycięstwo Kiki Bertens, Sorana Cirstea w ćwierćfinale

Holenderka Kiki Bertens pokonała 6:2, 6:1 Niemkę Katharinę Gerlach i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Norymberdze.

PAP/EPA / CLAUDIO ONORATI

Kiki Bertens (WTA 19) znów jest bardzo groźna na kortach ziemnych. W ostatnich tygodniach Holenderka osiągnęła ćwierćfinał w Madrycie i półfinał w Rzymie. W Norymberdze obrończyni tytułu na początek łatwo odprawiła Katharinę Gerlach (WTA 541). W trwającym 81 minut spotkaniu 25-latka z Wateringen zdobyła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 12 break pointów.

Kolejną rywalką półfinalistki Rolanda Garrosa 2016 będzie Annika Beck (WTA 70), która wygrała 6:3, 6:3 z Leną Rüffer (WTA 781). Wyżej notowana reprezentantka gospodarzy wróciła z 0:2 w II secie. W trwającym 75 minut spotkaniu zgarnęła 27 z 38 punktów przy własnym pierwszym serwisie i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans.

W efektownym stylu w II rundzie zameldowała się Laura Siegemund (WTA 32), która oddała jednego gema Katharinie Hobgarski (WTA 267). W ciągu 62 minut 29-latka ze Stuttgartu obroniła dwa break pointy i wywalczyła 27 z 36 punktów przy swoim podaniu. Kolejną jej przeciwniczką będzie Czeszka Barbora Krejcikova (WTA 254). Jednego gema straciła również Carina Witthöft (WTA 80), która nie dała szans Johannie Larsson (WTA 58). W trwającym 48 minut meczu Szwedka zmarnowała trzy szanse na przełamanie, a sama pięć razy straciła serwis.

Julia Putincewa (WTA 28) pokonała 6:4, 5:7, 6:0 Julię Glushko (WTA 236). W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu było 15 przełamań, z czego dziewięć na korzyść Kazaszki. Jej pierwszą rywalką miała być Eugenie Bouchard, ale Kanadyjka wycofała się z powodu kontuzji stawu skokowego.

Jarosława Szwiedowa (WTA 51) wróciła z 3:6, 3:5 i pokonała 3:6, 7:5, 6:1 Annę Zaję (WTA 265). W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu Kazaszka zaserwowała siedem asów. Niemka wykorzystała tylko trzy z 10 szans na przełamanie i popełniła 10 podwójnych błędów.

Sorana Cirstea (WTA 67) pokonała 6:0, 6:7(4), 6:3 Varvarę Lepchenko (WTA 68) i zameldowała się w ćwierćfinale. Rumunka prowadziła 6:0, 5:2, ale zmarnowała sześć piłek meczowych i dopiero w III secie zapewniła sobie zwycięstwo.

W ćwierćfinale jest również Alison Riske (WTA 36), która wygrała 6:2, 6:2 z Kirsten Flipkens (WTA 89). Amerykanka obroniła jednego break pointa, a sama wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)