ATP Genewa: zwycięski debiut Keia Nishikoriego, Janko Tipsarević i Kevin Anderson grają dalej

Kei Nishikori w dwóch setach pokonał Michaiła Kukuszkina w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250. We wtorek wygrali także m.in. Janko Tipsarević i Kevin Anderson, który będzie następnym rywalem Japończyka.

Marcin Motyka
PAP/EPA / SERGIO BARRENECHEA

Kei Nishikori pierwszy raz w karierze zdecydował się na występ w turnieju ATP w Genewie. Wszystko po to, aby ograć się na kortach ziemnych i jak najlepiej przygotować się do startującego w niedzielę wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Debiut okazał się udany. We wtorkowym spotkaniu II rundy Japończyk wygrał 6:4, 6:3 z Michaiłem Kukuszkinem.

Tym samym Nishikori na 7-0 podwyższył bilans bezpośrednich konfrontacji z Kazachem. W 1/4 finału rozstawiony z numerem drugim Japończyk zmierzy się z Kevinem Andersonem, z którym jak dotychczas wygrał cztery z pięciu rozegranych spotkań. W ostatnim wtorkowym meczu Afrykaner w trzech setach wygrał z Jaredem Donaldsonem.

Janko Tipsarević udowodnił, że zasłużył na dziką kartę do głównej drabinki. We wtorkowe popołudnie Serb pokonał 6:4, 7:6(5) oznaczonego "dziewiątką" Ryana Harrisona. Dla Tipsarevicia to dopiero druga wygrana w głównym cyklu w obecnym sezonie. O kolejne zwycięstwo powalczy ze "szczęśliwym przegranym" z eliminacji Cedrikiem-Marcelem Stebe. Niemiec, który zastąpił Viktora Troickiego, po tie breaku trzeciego seta okazał się lepszy od rodaka, Jana-Lennarda Struffa.

Inauguracyjnym przeciwnikiem broniącego tytułu i najwyżej rozstawionego Stana Wawrinki został Rogerio Dutra Silva. Brazylijczyk niespodziewanie w dwóch partiach uporał się z Joao Sousą.

Rozstawiony z "piątką" Steve Johnson wygrał 6:3, 6:3 ze Stephane'em Robertem. W II rundzie Amerykanin stanie naprzeciw Horacio Zeballosa, który we wtorek w konfrontacji tenisistów grających jednoręcznym bekhendem ograł Dusana Lajovicia.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)