ATP Genewa: 37 minut Stana Wawrinki na otwarcie, Mischa Zverev znów lepszy od Johna Isnera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARTIAL TREZZINI /
PAP/EPA / MARTIAL TREZZINI /

Stan Wawrinka w 37 minut wyeliminował Rogerio Dutrę Silvę w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Genewie. Do ćwierćfinału awansowali też m.in. Sam Querrey i Mischa Zverev, który pokonał Johna Isnera.

Stan Wawrinka wrócił do Genewy, by bronić wywalczonego przed rokiem tytułu. W środę wykonał ku temu pierwszy krok, eliminując Rogerio Dutrę Silvę. Pojedynek trwał tylko 37 minut i zakończył się przy prowadzeniu Szwajcara 5:2. Brazylijczyk bowiem poddał mecz po tym, jak we wcześniejszej fazie seta nieszczęśliwie upadł na kort i doznał kontuzji stawu skokowego.

Ćwierćfinałowym rywalem najwyżej rozstawionego Wawrinki został Sam Querrey, z którym ma bilans 4-1. Oznaczony "szóstką" Amerykanin na bocznym korcie wygrał 6:2, 6:3 z kwalifikantem Franko Skugorem.

Przedwcześnie zakończył się również inny pojedynek na głównej arenie w Genewie. Janko Tipsarević skreczował na początku drugiej partii konfrontacji z Cedrikiem-Marcelem Stebe. Niemiec, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, w 1/4 finału zmierzy się z Andriejem Kuzniecowem. Rosjanin w II rundzie pokonał 7:5, 6:1 Alberta Ramosa, turniejową "trójkę".

Mischa Zverev drugi raz w obecnym sezonie okazał się lepszy od Johna Isnera i znów zwyciężył po dramatycznym pojedynku. W II rundzie Australian Open Niemiec wygrał 6:7(4), 6:7(4), 6:4, 7:6(7), 9:7, broniąc dwóch meczboli, natomiast w środę, w 1/8 finału Banque Eric Sturdza Geneva Open, triumfował 4:6, 7:6(5), 6:3.

O półfinał Zverev, który do głównej drabinki przebijał się przez eliminacje, powalczy ze Steve'em Johnsonem. Rozstawiony z numerem piątym Amerykanin bez straty partii odprawił Horacio Zeballosa.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 482 tys. euro środa, 24 maja

II runda gry pojedynczej:

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 1) - Rogerio Dutra Silva (Brazylia) 5:2 i krecz Steve Johnson (USa, 5) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:1, 6:3 Sam Querrey (USA, 6) - Franko Skugor (Chorwacja, Q) 6:2, 6:3 Andriej Kuzniecow (Rosja) - Albert Ramos (Hiszpania, 3) 7:5, 6:1 Mischa Zverev (Niemcy, Q) - John Isner (USA, 4) 4:6, 7:6(5), 6:3 Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy, LL) - Janko Tipsarević (Serbia, WC) 6:4, 0:1 i krecz

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Genewie?