WTA Norymberga: zwycięstwa Kiki Bertens i Julii Putincewej, porażka Julii Goerges

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUANJO MARTIN /
PAP/EPA / JUANJO MARTIN /

Holenderka Kiki Bertens pokonała 7:5, 6:2 Niemkę Annikę Beck i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Norymberdze.

Kiki Bertens (WTA 19) w Norymberdze wygrała już siedem meczów z rzędu. W ubiegłym sezonie zdobyła tytuł po zwycięstwie w finale nad Kolumbijką Marianą Duque. W tym tygodniu bez straty seta odprawiła Niemki Katharinę Gerlach i Annikę Beck (WTA 70). Pierwszej oddała trzy gemy, a druga stawiła jej opór tylko w I secie.

Holenderka prowadziła 4:1 i 5:3, ale zmarnowała piłkę setową i na tablicy pojawił się wynik 5:5. W dwóch kolejnych gemach Bertens straciła tylko jeden punkt, a w II partii już wyraźnie dominowała. W trwającym 93 minuty meczu obrończyni tytułu zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z 11 break pointów. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Alison Riske (WTA 36).

Jarosława Szwiedowa (WTA 51) pokonała 6:2, 6:4 Tatjanę Marię (WTA 104). W ciągu 97 minut Kazaszka zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. W ćwierćfinale spotka się z Misaki Doi (WTA 64), która wygrała 3:6, 6:0, 6:3 z Oceane Dodin (WTA 57). W trwającym godzinę i 41 minut meczu Francuzka popełniła 12 podwójnych błędów i zdobyła tylko 14 z 46 punktów przy swoim drugim podaniu. Japonka miała 22 break pointy i wykorzystała siedem.

Julia Putincewa (WTA 28) oddała cztery gemy Yaninie Wickmayer (WTA 71). W ciągu 63 minut Belgijka zrobiła sześć podwójnych błędów i sześć razy straciła serwis. W ćwierćfinale Kazaszka zagra z Rumunką Soraną Cirsteą (WTA 67), z którą ma bilans meczów 1-1.

Julia Görges (WTA 49) zaserwowała 10 asów, ale przegrała 1:6, 5:7 z Cariną Witthöft (WTA 80). W trwającym 89 minut meczu niżej notowana Niemka wykorzystała pięć z 15 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Barbora Krejcikova (WTA 254), która awans wywalczyła po tym, jak fatalnej kontuzji stawu kolanowego doznała Laura Siegemund (WTA 32).

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 24 maja

II runda gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 1) - Annika Beck (Niemcy) 7:5, 6:2 Julia Putincewa (Kazachstan, 2) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:4, 6:0 Jarosława Szwiedowa (Kazachstan, 7) - Tatjana Maria (Niemcy, WC) 6:2, 6:4 Barbora Krejcikova (Czechy, Q) - Laura Siegemund (Niemcy, 4) 4:6, 5:5 i krecz Carina Witthöft (Niemcy) - Julia Görges (Niemcy, 6) 6:1, 7:5 Misaki Doi (Japonia) - Oceane Dodin (Francja) 3:6, 6:0, 6:3

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Norymberdze?