Roland Garros: Alicja Rosolska lepsza od koleżanki z Petersburga

Alicja Rosolska i Michael Venus awansowali do II rundy gry mieszanej wielkoszlemowego Roland Garros 2017. W piątkowym pojedynku polsko-nowozelandzka para pokonała Jelenę Ostapenko i Bruno Soaresa 6:2, 7:6(5).

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Jelena Ostapenko to stara znajoma warszawianki, bowiem w lutym obie panie wygrały halowy turniej WTA Premier w Petersburgu. Partner Alicji Rosolskiej, Michael Venus, wyeliminował w piątek do spółki z Amerykaninem Ryanem Harrisonem parę Łukasz Kubot i Marcelo Melo.

Do zwycięstw odniesionych w II rundzie debla Polka i Nowozelandczyk dołożyli jeszcze wygraną w grze mieszanej. Pojedynek z parą Jelena Ostapenko i Bruno Soares rozpoczęli znakomicie. W premierowej odsłonie nie musieli nawet bronić break pointa i dwukrotnie przełamali serwis Łotyszki (trzeci i siódmy gem).

Gra wyrównała się w drugiej partii. Obie pary miały swoje szanse na przełamanie, ale to Rosolska i Venus wyszli na 4:3. Po zmianie stron podanie straciła warszawianka, a kilka minut później nasza tenisistka i jej partner byli o dwie piłki od porażki w secie.

Nowozelandczyk utrzymał jednak serwis. Po chwili (12. gem) z wielkim trudem, bo po obronie setbola, uczyniła to również Polka. Doszło do rozgrywki tiebreakowej, w której miał miejsce tylko jeden mini break - Ostapenko popełniła przy piłce meczowej podwójny błąd, prezentując w ten sposób wygraną rywalom.

O miejsce w ćwierćfinale turnieju miksta Rosolska i Venus powalczą z parą Andreja Klepac i Dominic Inglot. Słoweńsko-brytyjski duet już w czwartek pokonał Czeszkę Kvetę Peschke i Pakistańczyka Aisama-ul-Haqa Qureshiego 6:4, 6:2.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w mikście 500 tys. euro
piątek, 2 czerwca

I runda gry mieszanej:

Alicja Rosolska (Polska) / Michael Venus (Nowa Zelandia) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 8) / Bruno Soares (Brazylia, 8) 6:2, 7:6(5)

Czy Alicja Rosolska i Michael Venus awansują do ćwierćfinału?