ATP Den Bosch: Nicolas Mahut rozpoczął walkę o rekordowy tytuł, Vasek Pospisil zwycięski po trzech miesiącach

Broniący tytułu Nicolas Mahut w dwóch setach pokonał Dennisa Novikova w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Den Bosch. Vasek Pospisil wygrał pierwszy mecz w głównym cyklu od 11 marca.

Marcin Motyka
Nicolas Mahut PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: Nicolas Mahut

Tegoroczna edycja turnieju ATP w Den Bosch jest 28. w historii. Od 1990 roku zmagania obecnie znane pod nazwą Ricoh Open są z jednym z turniejów przygotowawczych do będącego zwieńczeniem sezonu gry na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu.

Z aktywnych tenisistów w Den Bosch nikt nie czuje się tak dobrze, jak Nicolas Mahut. W 2013 roku w tym turnieju Francuz zdobył pierwszy w karierze singlowy tytuł w głównym cyklu, a w dwóch minionych sezonach wywalczył dwa kolejne trofea. Tym samym wraz z Patrickiem Rafterem, mistrzem z lat 1998-2000, jest najlepszy pod względem mistrzostw w Ricoh Open.

W tegorocznej edycji Mahut powalczy więc o miano pierwszego tenisisty z czterema tytułami w Den Bosch. Rywalizację o to osiągnięcie rozpoczął w poniedziałek. Na korcie centralnym pokonał 6:3, 6:4 kwalifikanta Dennisa Novikova.

Mahut w ciągu 69 minut gry posłał aż 15 asów, przy własnym serwisie zdobył 44 z 61 rozegranych punktów. ani razu nie został przełamany i wykorzystał dwa z pięciu break pointów. Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem siódmym Francuza będzie lepszy z pary Yen-Hsun Lu - Jewgienij Donskoj.

Pierwszy w tegorocznym sezonie gry na trawie trzysetowy mecz rozegrali Aljaz Bedene i Denis Istomin. Zwyciężył Brytyjczyk (3:6, 6:2, 6:1). - Rozegrałem solidny mecz. Dobrze uderzałem piłkę i właściwie poruszałem się po korcie Choć przegrałem pierwszego seta, od początku meczu czułem się lepszym tenisistą - powiedział Bedene, turniejowa "ósemka".

Vasek Pospisil posłał pięć asów, wykorzystał cztery z 13 break pointów i pokonał 7:5, 6:1 reprezentanta gospodarza, posiadacza dzikiej karty Tallona Griekspoora. - Czułem się świetnie. Uwielbiam grać na trawie. Sądzę, że ta nawierzchnia jest najlepsza dla mojego stylu. Jestem szczęśliwy, bo wygrałem i pokazałem dobry tenis - mówił Kanadyjczyk, który na wygrany mecz w głównym cyklu czekał od 11 marca, kiedy to w Indian Wells ograł Andy'ego Murraya.

Do II rundy awansował także Andreas Seppi. W poniedziałek Włoch wygrał 6:3, 3:6, 6:3 z Tatsumą Ito. W walce o ćwierćfinał Ricoh Open Seppi stanie naprzeciw oznaczonego numerem czwartym Gillesa Mullera, z którym na poziomie ATP World Tour ma bilans 2-2.