ATP Den Bosch: Marin Cilić pokonał Janko Tipsarevicia. Pechowy upadek i kontuzja Ołeksandra Dołgopołowa

Najwyżej rozstawiony Marin Cilić w trzech setach pokonał Janko Tipsarevicia w II rundzie rozgrywanego na trawie turnieju ATP World Tour 250 w Den Bosch. Czwartek był pechowy dla Ołeksandra Dołgopołowa, który nie dokończył meczu z powodu kontuzji.

Marcin Motyka
PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH

Marin Cilić udanie zainaugurował zmagania w sezonie gry na trawie. W czwartkowym meczu II rundy turnieju ATP w Den Bosch z Janko Tipsareviciem Chorwat zaserwował 17 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 43 z 51 rozegranych punktów, wykorzystał trzy z siedmiu piłek na przełamanie i zwyciężył 6:7(8), 6:2, 6:4, podwyższając na 8-2 bilans bezpośrednich konfrontacji z Serbem.

- Pierwszy mecz na trawie nigdy nie jest łatwy. Po przegraniu inauguracyjnego seta byłem niezadowolony, ale zachowałem chłodną głowę. W czwartym gemie drugiej partii obroniłem się przed przełamaniem i od tego momentu zacząłem grać lepiej - powiedział Cilić, dla którego to 49. w karierze wygrany pojedynek na trawie.

O 50. zwycięstwo na zielonej nawierzchni Chorwat powalczy z Vaskiem Pospisilem. Kanadyjczyk w czwartek wyeliminował Ołeksandra Dołgopołowa po meczu, który nie został rozegrany do końca. W siódmym gemie drugiego seta Ukrainiec pechowo upadł na kort i z grymasem bólu chwycił się za staw skokowy. Kijowianinowi została udzielona pomoc medyczna, ale do gry już nie wrócił.

Doświadczenie zatriumfowało nad młodością w pojedynku najstarszego uczestnika Ricoh Open 2017 z najmłodszym. 38-letni Ivo Karlović pokonał 6:4, 6:1 19-letniego Stefana Kozlova, serwując dziewięć asów i wygrywając 82 proc. rozegranych punktów przy własnym serwisie.

- Trenowałem w Den Bosch przez miniony tydzień, więc wiedziałem, że jestem optymalnie przygotowany. Początek był trudny, ale im dłużej trwał mecz, tym grałem lepiej i stawałem się coraz bardziej zrelaksowany. Jestem zadowolony ze swojego występu - powiedział gracz z Zagrzebia.

W ćwierćfinale Karlović zagra z innym tenisistą młodego pokolenia, Daniłem Miedwiediewem, który w pojedynku 21-latków okazał się lepszy od Thanasiego Kokkinakisa. - Thanasi zawsze gra dobrze, ale tym razem niestety miał jakieś kłopoty z nadgarstkiem. Mimo to był to trudny mecz, zwłaszcza drugi set, dlatego cieszę się z tego zwycięstwa - skomentował Rosjanin, który pierwszy raz w karierze wystąpi w 1/4 finału turnieju rozgrywanego na trawie.