ATP Londyn: Nick Kyrgios nie dokończył meczu z Donaldem Youngiem, łatwy awans Jo-Wilfrieda Tsongi

Nick Kyrgios po pierwszym secie poddał mecz I rundy rozgrywanego na kortach trawiastych londyńskiego Queen's Clubu turnieju ATP World Tour 500 z Donaldem Youngiem. W poniedziałek pojedynki wygrali rozstawieni Jo-Wilfried Tsonga i Grigor Dimitrow.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ETIENNE LAURENT

Z pewnością nie tak Nick Kyrgios wyobrażał sobie start sezonu na kortach trawiastych. W ósmym gemie meczu I rundy z Donaldem Youngiem Australijczyk pechowo poślizgnął się i z grymasem bólu upadł na kort. Kontynuował grę, ale po przegranym pierwszym secie zrezygnował z dalszej rywalizacji.

Po meczu Australijczyk wyjawił, że najprawdopodobniej odnowiła mu się kontuzja prawej nogi. Z tym urazem zmagał się już w maju. - Poczułem ostry ból w tym samym miejscu, w którym przed miesiącem dostałem zastrzyk. W tej chwili nie jest dobrze. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja, ale będę chciał wrócić na Wimbledon - mówił przybity tenisista z Canberry.

W meczu otwarcia Aegon Championships Jo-Wilfried Tsonga nie dał szans rodakowi Adrianowi Mannarino. Francuz wygrał 6:2, 6:2, a w ciągu 66 minut posłał osiem asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 28 z 31 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany i wykorzystał pięć z 13 break pointów.

- To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo - przyznał rozstawiony z numerem piątym Tsonga. - Sezon na kortach ziemnych był dla mnie trudny. Z Rolanda Garrosa odpadłem już w I rundzie. Dlatego to miłe, że znów wygrałem mecz i awansowałem do II rundy. Uważam, że do okresu gry na trawie jestem dobrze przygotowany i mam nadzieję, że będę odnosił wartościowe wyniki.

Grigor Dimitrow, który w ubiegłym tygodniu w Stuttgarcie przegrał z Jerzym Janowiczem, w I rundzie zmagań na kortach Queen's Clubu wygrał 6:3, 6:1 w zaledwie 54 minuty z Ryanem Harrisonem. W poniedziałkowym meczu Bułgar zapisał na swoim koncie sześć asów, 80 proc. wygranych punktów po trafionym pierwszym podaniu, cztery przełamania i ani razu nie musiał bronić się przed stratą podania.

- W sezonie na trawie zawsze mam duże oczekiwania. Na korcie czułem się pewnie. Podczas tego meczu wykonywałem wszystko to, co robiłem na treningach. Cieszę się, że wygrałem w dwóch setach i nie straciłem wielu sił - stwierdził oznaczony "szóstką" Dimitrow.

W jedynym poniedziałkowym meczu rozegranym na bocznym korcie Tomas Berdych pokonał 7:5, 6:3 Steve'a Darcisa. W II rundzie Czech zmierzy się z Denisem Shapovalovem. 18-letni kanadyjski kwalifikant sprawił niemiłą niespodziankę miejscowym kibicom, eliminując Kyle'a Edmunda.

Aegon Championship, Londyn (Wielka Brytania)