WTA Majorka: Kristyna Pliskova lepsza od Timei Babos, Anastasija Sevastova w II rundzie

Czeszka Kristyna Pliskova pokonała 6:2, 3:6, 6:3 Węgierkę Timeę Babos w I rundzie turnieju WTA International na kortach trawiastych na Majorce.
PAP/EPA / CATI CLADERA

Kristyna Pliskova (WTA 46) sezon na trawie rozpoczęła w Den Bosch, gdzie w I rundzie przegrała z Estonką Anett Kontaveit. Na Majorce na początek pokonała 6:2, 3:6, 6:3 Timeę Babos (WTA 38). W ciągu 86 minut Czeszka zaserwowała 13 asów, zdobyła 36 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z pięciu okazji. Kolejną rywalką Pliskovej będzie Włoszka Francesca Schiavone lub Kanadyjka Eugenie Bouchard.

Anastasija Sevastova (WTA 19) pokonała 7:6(2), 5:7, 6:1 Elise Mertens (WTA 57). W trwającym dwie godziny i jedną minutę spotkaniu Łotyszka wykorzystała siedem z 13 break pointów i zdobyła o 16 punktów więcej od Belgijki (103-87).

Spotkanie Anastazji Pawluczenkowej (WTA 18) z Sarą Sorribes (WTA 96) zostało w III secie przerwane z powodu zapadających ciemności przy stanie 3:2 dla Rosjanki.

We wtorkowy wieczór na Majorce nastąpi powrót Wiktorii Azarenki. Białorusinka zmierzy się z Japonką Risą Ozaki i będzie to jej pierwszy mecz od ubiegłorocznego Rolanda Garros. W grudniu była liderka rankingu urodziła syna. Po ponad półrocznej przerwie, spowodowanej kontuzją barku, karierę wznowi Sabina Lisicka. Finalistka Wimbledonu 2013 spotka się z Holenderką Kiki Bertens.

Mallorca Open, Majorka (Hiszpania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 19 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Anastasija Sevastova (Łotwa, 2) - Elise Mertens (Belgia) 7:6(2), 5:7, 6:1
Kristyna Pliskova (Czechy) - Timea Babos (Węgry, 8) 6:2, 3:6, 6:3
Anastasja Pawluczenkowa (Rosja, 1) - Sara Sorribes (Hiszpania, WC) 4:6, 7:5, 3:2 *do dokończenia