WTA Majorka: ciemności uratowały Wiktorię Azarenkę, Anastazja Pawluczenkowa w II rundzie

Pierwszy mecz wracającej do tenisa po urodzeniu dziecka Wiktorii Azarenki został przerwany z powodu zapadających ciemności. W I rundzie turnieju WTA na Majorce, przy prowadzeniu Risy Ozaki 3:6, 6:4, 5:4 Białorusinka i Japonka opuściły kort.

PAP/EPA / ATIENZA

Wiktoria Azarenka na Majorce rozgrywa pierwszy turniej od ubiegłorocznego Rolanda Garrosa. Białorusinka mogła już we wtorek pożegnać się z rywalizacją. W III secie przegrywała 1:4, ale odrobiła stratę jednego przełamania. W środę, gdy mecz zostanie wznowiony, Risa Ozaki (WTA 74) będzie serwować przy stanie 3:6, 6:4, 5:4.

We wtorek dokończony został mecz Anastazji Pawluczenkowej (WTA 17) z Sarą Sorribes (WTA 97). Rosjanka wykorzystała pięć z 13 break pointów i zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:4. Hiszpanka popełniła osiem podwójnych błędów. Kolejną rywalką tenisistki z Moskwy będzie Julia Görges (WTA 54), z którą ma bilans spotkań 2-3. Niemka posłała siedem asów i oddała trzy gemy Larze Arruabarrenie (WTA 60).

Roberta Vinci (WTA 33) zaliczyła sześć przełamań i w 58 minut rozbiła 6:2, 6:1 swoją rodaczkę Sarę Errani (WTA 72). Francesca Schiavone (WTA 73) zdobyła 45 z 60 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:7(5), 6:4, 6:3 Eugenie Bouchard (WTA 56). Caroline Garcia (WTA 23) wykorzystała cztery z sześciu break pointów i wygrała 6:4, 6:4 z Jeleną Janković (WTA 66).

Carla Suarez (WTA 26) przegrała 3:6, 5:7 z Catherine Bellis (WTA 42). W I secie Hiszpanka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W spotkaniu było 11 przełamań, z czego siedem na korzyść Amerykanki. Ana Konjuh (WTA 28) wróciła z 1:3 w III partii i pokonała 7:6(1), 4:6, 6:3 Ons Jabeur (WTA 106).

Po ponad półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją barku wróciła Sabina Lisicka (WTA 144). Finalistka Wimbledonu 2013 awansowała do II rundy, po tym jak skreczowała Kiki Bertens (WTA 25).

Mallorca Open, Majorka (Hiszpania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 20 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 1) - Sara Sorribes (Hiszpania, WC) 4:6, 7:5, 6:4
Mona Barthel (Niemcy) - Anna Kalinska (Rosja, Q) 7:6(6), 6:4
Varvara Lepchenko (USA) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj, Q) 3:6, 6:3, 7:6(4)
Kirsten Flipkens (Belgia, Q) - Mandy Minella (Luksemburg) 3:6, 6:3, 6:2
Jana Cepelova (Słowacja, Q) - Pauline Parmentier (Francja) 6:2, 6:0
Francesca Schiavone (Włochy, WC) - Eugenie Bouchard (Kanada) 6:7(5), 6:4, 6:3
Risa Ozaki (Japonia) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, WC) 3:6, 6:4, 5:4 *do dokończenia

Kto awansuje do II rundy turnieju WTA na Majorce?