ATP Londyn: Marcin Matkowski i Marin Cilić powalczą o finał

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH /
PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH /

Marcin Matkowski i Chorwat Marin Cilić pokonali 7:6(9), 1:6, 10-8 Nowozelandczyka Marcusa Daniella i Brazylijczyka Marcelo Demolinera w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP World Tour 500 na kortach trawiastych w Londynie.

Marcin Matkowski i Marin Cilić odnieśli kolejne zwycięstwo w super tie breaku. W I rundzie obronili cztery piłki meczowe i wyeliminowali Amerykanów Nicholasa Monroe'a i Donalda Younga. W ćwierćfinale Polak i Brazylijczyk pokonali Nowozelandczyka Marcusa Daniella i Brazylijczyka Marcelo Demolinera.

W I secie nie było przełamań, a w tie breaku Matkowski i Cilić obronili trzy piłki setowe. W II partii zdecydowanie dominowali Daniell i Demoliner, którzy od 1:1 zdobyli pięć gemów z rzędu. W super tie breaku Polak i Chorwat prowadzili 4-2, 8-6 i 9-7. Przy 9-8 wykorzystali drugą piłkę meczową.

W trwającym 88 minut meczu Matkowski i Cilić zaserwowali o jednego asa mniej od rywali (6-7). Polak i Chorwat uzyskali dwa przełamania, a sami obronili jednego break pointa. Zdobyli o sześć punktów mniej niż Daniell i Demoliner (64-70), ale to efekt gładko przegranego II seta.

Najlepszy wynik Matkowskiego na kortach Queen's Clubu to finał z 2015 roku wspólnie z Serbem Nenadem Zimonjiciem. Cilić dwa razy doszedł do ćwierćfinału, trzy lata temu z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro i w ubiegłym sezonie ze swoim rodakiem Marinem Draganją. W grze pojedynczej Chorwat zdobył w londyńskiej imprezie tytuł w 2012 roku.

W półfinale Matkowski i Cilić zagrają z rozstawionymi z numerem trzecim Brytyjczykiem Jamiem Murrayem i Brazylijczykiem Bruno Soaresem, którzy pokonali 7:6(1), 4:6, 10-6 Amerykanina Ryana Harrisona i Nowozelandczyka Michaela Venusa.

Aegon Championship, Londyn (Wielka Brytania) ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 1,8 mln euro czwartek, 22 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska) / Marin Cilić (Chorwacja) - Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Marcelo Demoliner (Brazylia) 7:6(9), 1:6, 10-8

Czy Marcin Matkowski i Marin Cilić awansują do finału turnieju ATP w Londynie?