WTA Birmingham: Camila Giorgi lepsza od Eliny Switoliny, porażka Johanny Konty

Ukrainka Elina Switolina przegrała 4:6, 6:4, 2:6 z Włoszką Camilą Giorgi w II rundzie turnieju WTA Premier na kortach trawiastych w Birmingham.

PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON

Elina Switolina (WTA 5) miała problemy już w I rundzie, w której seta urwała jej Heather Watson. W walce o ćwierćfinał Ukrainka przegrała z Camilą Giorgi (WTA 102). W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla Włoszki. Tenisistce z Półwyspu Apenińskiego naliczono 34 kończące uderzenia i 47 niewymuszonych błędów. Switolina miała 16 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki. Kolejną rywalką Giorgi będzie Australijka Ashleigh Barty, z którą w ubiegłym miesiącu w Strasburgu przegrała 3:6, 0:6.

Coco Vandeweghe (WTA 30) pokonała 6:1, 6:3 Johannę Konta (WTA 7). W ciągu 65 minut Amerykanka zaserwowała cztery asy, zdobyła 21 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów.

W ćwierćfinale półfinalistka tegorocznego Australian Open spotka się z Garbine Muguruzą (WTA 14), która wygrała 6:1, 6:4 z Alison Riske (WTA 45). W trwającym 94 minuty meczu Hiszpanka posłała siedem asów i zgarnęła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kristina Mladenović (WTA 12) wróciła z 2:4 w II secie i pokonała 6:4, 7:6(3) Shuai Zhang (WTA WTA 31). Francuzka zaserwowała siedem asów, obroniła pięć z siedmiu break pointów i uzyskała trzy przełamania. W ćwierćfinale zagra z Petrą Kvitovą.

- To jest trawa i na tej nawierzchni jest sporo nerwów. Trzeba umieć wykorzystywać każdą okazję. Nie było łatwo. Zhang grała naprawdę dobrze, świetnie z głębi kortu. Uderzała piłkę bardzo szybko, miała swoje szanse i musiałam mocno walczyć. Cieszę się, że wróciłam do Birmingham. Jest piękna pogoda, jak na razie nie ma deszczu! - powiedziała Mladenović.

Aegon Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)