WTA Eastbourne: Carla Suarez rywalką Jeleny Ostapenko, awans Moniki Niculescu po dreszczowcu

Hiszpanka Carla Suarez pokonała 6:3, 6:1 Rosjankę Jekaterinę Makarową w I rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach trawiastych w Eastbourne.

PAP/EPA / ATIENZA

W 2010 roku Jekaterina Makarowa (WTA 43) zdobyła w Eastbourne tytuł. Tym razem odpadła w I rundzie po porażce z Carlą Suarez (WTA 26). W trwającym 62 minuty meczu Hiszpanka obroniła cztery z pięciu break pointów. Naliczono jej 12 kończących uderzeń i 13 niewymuszonych błędów. Rosjanka miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Kolejną rywalką Suarez będzie mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 Jelena Ostapenko.

Pierwszą rywalką ubiegłorocznej finalistki imprezy Karoliny Pliskovej będzie Alison Riske (WTA 45), która pokonała 6:4, 7:5 Alize Cornet (WTA 39). Amerykanka mogła odnieść dużo spokojniejsze zwycięstwo, bo prowadziła 6:4, 5:1. W trwającym godzinę i 59 minut spotkaniu zaliczyła sześć przełamań.

Monica Niculescu (WTA 50) wygrała 6:4, 5:7, 7:5 z Mirjaną Lucić-Baroni (WTA 24). Rumunka prowadziła 6:4, 5:2, ale straciła pięć gemów z rzędu. W decydującej partii wróciła z 3:5 po obronie piłki meczowej. W trwającym dwie godziny i 17 minut spotkaniu tenisistka z Bukaresztu miała sześć szans na przełamanie i wszystkie wykorzystała.

Broniąca tytułu Dominika Cibulkova turniej rozpocznie od meczu z Heather Watson (WTA 126), która pokonała 6:3, 4:6, 6:4 Łesię Curenko (WTA 34). W trwającym dwie godziny i 59 minut maratonie tenisistki miały łącznie 43 break pointy. Brytyjka wykorzystała siedem z 23, a Ukrainka na przełamanie zamieniła sześć z 20 okazji.

Elise Mertens (WTA 57) zaserwowała sześć asów i rozbiła 6:1, 6:1 Timeę Babos (WTA 38). W trwającym 67 minut meczu Belgijka obroniła sześć z siedmiu break pointów. Węgierka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 23 punktów przy swoim drugim podaniu.

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)

Monica Niculescu (Rumunia) - Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja) 6:4, 5:7, 7:5
Lara Arruabarrena (Hiszpania, Q) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:4, 6:7(2), 2:1 i krecz
Mona Barthel (Niemcy, Q) - Ana Konjuh (Chorwacja) 6:4, 1:0 i krecz
Heather Watson (Wielka Brytania, WC) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:3, 4:6, 6:4

wolne losy: Andżelika Kerber (Niemcy, 1); Simona Halep (Rumunia, 2/WC); Karolina Pliskova (Czechy, 3); Dominika Cibulkova (Słowacja, 4); Johanna Konta (Wielka Brytania, 5); Karolina Woźniacka (Dania, 6); Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 7); Agnieszka Radwańska (Polska, 8); Kristina Mladenović (Francja, 9); Jelena Ostapenko (Łotwa, 10); Garbine Muguruza (Hiszpania, 11); Jelena Wiesnina (Rosja, 12); Petra Kvitova (Czechy, 13); Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 14); Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 15); Daria Gawriłowa (Australia, 16)

Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Eastbourne?