WTA Eastbourne: kolejna porażka Dominiki Cibulkovej, Lauren Davis rywalką Agnieszki Radwańskiej

Słowaczka Dominika Cibulkova przegrała 5:7, 4:6 z Brytyjką Heather Watson w II rundzie turnieju WTA Premier na kortach trawiastych w Eastbourne. Pierwszą przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej będzie Amerykanka Lauren Davis.

PAP/EPA / YOAN VALAT

Dla Dominiki Cibulkovej (WTA 9) obecny sezon to pasmo rozczarowań. Na kortach trawiastych w trzech turniejach nie wygrała meczu. Nie powiodło się jej w Den Bosch i Birmingham, a w Eastbourne, gdzie broniła tytułu, uległa Heather Watson (WTA 126). W II secie Słowaczka z 2:5 zbliżyła się na 4:5 po obronie trzech piłek meczowych, ale jej pogoń okazała się spóźniona.

W trwającym godzinę i 42 minuty meczu Brytyjka zaserwowała osiem asów i wykorzystała pięć z 10 break pointów. Watson wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Cibulkovą. W III rundzie reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową (WTA 17), która pokonała 3:6, 6:4, 6:1 Elise Mertens (WTA 56). W meczu było 10 przełamań, z czego sześć na korzyść Rosjanki.

Jelena Ostapenko (WTA 14) wygrała 6:3, 0:6, 6:4 z Carlą Suarez (WTA 26). W trwającym 99 minut meczu Łotyszka popełniła siedem podwójnych błędów. Obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 zdobyła o cztery punkty mniej od Hiszpanki (67-71). Ostapenko posłała 26 kończących uderzeń i popełniła 36 pomyłek. Suarez naliczono 14 piłek wygranych bezpośrednio i dziewięć niewymuszonych błędów.

Daria Gawriłowa (WTA 21) przegrała 6:2, 2:6, 3:6 z Larą Arruabarreną (WTA 60). Australijka popełniła pięć podwójnych błędów i wykorzystała tylko trzy z 11 break pointów, a sama cztery razy oddała podanie.

Poza tym w poniedziałek rozgrywano mecze I rundy. Barbora Strycova (WTA 23) pokonała 6:3, 3:6, 6:2 Eugenie Bouchard (WTA 61). W ciągu dwóch godzin i 13 minut Czeszka obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Hiszpanka Garbine Muguruza.

Dalej awansowały dwie Chinki, Shuai Peng (WTA 38) i Shuai Zhang (WTA 31). Pierwsza wróciła z 2:4 w II secie i pokonała 6:3, 6:4 Franceskę Schiavone (WTA 73). Włoszka popełniła 10 podwójnych błędów. Zhang odparła trzy z czterech break pointów i w 58 minut rozbiła 6:2, 6:1 Varvarę Lepchenko (WTA 67).

Lauren Davis (WTA 29) wykorzystała sześć z 10 break pointów i pokonała 6:4, 6:2 Kristinę Kucovą (WTA 105). Amerykanka miała problemy tylko na początku I seta, gdy przegrywała 0:2. We wtorek 23-latka z Boca Raton spotka się z Agnieszką Radwańską, której dwa lata temu uległa 2:6, 2:6 na trawie w Nottingham w ich jedynym do tej pory meczu.

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 819 tys. dolarów
poniedziałek, 26 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Jelena Ostapenko (Łotwa, 10) - Carla Suarez (Hiszpania) 6:3, 0:6, 6:4
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 14) - Elise Mertens (Belgia) 3:6, 6:4, 6:1
Heather Watson (Wielka Brytania, WC) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 4) 7:5, 6:4
Lara Arruabarrena (Hiszpania, Q) - Daria Gawriłowa (Australia, 16) 2:6, 6:2, 6:3