ATP Antalya: dwa różne sety Kamila Majchrzaka w debiutanckim pojedynku z Andreasem Seppim

Kamil Majchrzak nie zdołał odnieść zwycięstwa w swoim debiucie w zawodach głównego cyklu. We wtorkowym meczu I rundy turnieju ATP World Tour 250 na kortach trawiastych w Antalyi lepszy od Polaka w dwóch setach okazał się Andreas Seppi.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

21-letni piotrkowianin rozpoczął pojedynek z doświadczonym Włochem od utrzymania podania, ale później było już tylko gorzej. Andreas Seppi lepiej sobie radził przede wszystkim w wymianach. Korzystał z błędnych decyzji Kamila Majchrzaka, który zza linii końcowej nie był w stanie przejąć inicjatywy na korcie.

Włoch wygrał pięć gemów z rzędu, czym przesądził losy premierowej odsłony. W drugim secie Polak szybko stracił podanie, ale wówczas był w stanie odpowiedzieć. Kilka wygranych wymian uskrzydliło naszego reprezentanta. Błyskawicznie zrobiło się po 1 i od tego momentu Majchrzak toczył wyrównany bój z rywalem, który ma na koncie trzy tytuły w imprezach rangi ATP World Tour.

Gdyby nie detale, to Majchrzak mógłby przechylić szalę zwycięstwa w drugim secie na swoją korzyść. W ósmym gemie miał break pointa i przewagę w wymianie, lecz posłał piłkę w siatkę. Seppi z pomocą Polaka uratował się i o losach tej partii musiał decydować tie break.

13. gema drugiego seta doskonale rozpoczął tenisista z Bolzano, który zdobył trzy pierwsze punkty. Majchrzak odpowiedział asem, ale po chwili przegrał wymiany, w których miał swoje szanse. Bardziej doświadczony reprezentant Italli nie pozwolił sobie odebrać tej przewagi. Po pięciu kwadransach wykorzystał premierowego meczbola i wygrał ostatecznie 6:2, 7:6(1).

O miejsce w ćwierćfinale zawodów Antalya Open 33-letni Seppi powalczy z doświadczonym Serbem Janko Tipsareviciem, który pokonał 7:5, 6:3 Lloyda Harrisa z RPA. Majchrzak za występ w tureckiej imprezie otrzyma 12 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 4440 euro. Pozwoli mu to awansować w okolice 270. miejsca.