Wimbledon: Paula Kania awansowała do turnieju debla

Paula Kania i Nina Stojanović z łatwością przeszły dwustopniowe eliminacje do turnieju debla wielkoszlemowego Wimbledonu 2017. W czwartek polsko-serbska para pokonała Nicolę Geuer i Dalilę Jakupović 6:4, 6:1.

Rafał Smoliński
Paula Kania Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: Paula Kania

Pojedynek miał podobny przebieg do spotkania, które Paula Kania i Nina Stojanović rozegrały w środę. Najpierw przełamanie zdobyły rywalki, ale później do głosu doszły rozstawione z drugim numerem deblistki.

W partii otwarcia Nicola Geuer i Dalila Jakupović wyszły na 4:2, lecz przegrały cztery kolejne gemy. W drugim secie sosnowiczanka i jej partnerka nie dały już Niemce i Słowence żadnych szans, przełamując ich serwis trzykrotnie.

Po nieco ponad 80 minutach Kania i Stojanović zwyciężyły dosyć pewnie 6:4, 6:1, dzięki czemu udanie przeszły przez odbywające się w Roehampton eliminacje do wielkoszlemowego Wimbledonu 2017. Polka i Serbka nie wygrały jeszcze meczu deblowego na najsłynniejszych trawnikach świata.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu kobiet 1,820 mln funtów
czwartek, 29 czerwca

II runda eliminacji gry podwójnej:

Paula Kania (Polska, 2) / Nina Stojanović (Serbia, 2) - Nicola Geuer (Niemcy, 6) / Dalila Jakupović (Słowenia, 6) 6:4, 6:1

Czy Paula Kania i Nina Stojanović wygrają mecz w Wimbledonie 2017?