Wimbledon: Swietłana Kuzniecowa po raz siódmy lepsza od Jekateriny Makarowej

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa pokonała 6:0, 7:5 swoją rodaczkę Jekaterinę Makarową i awansowała do III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

PAP/EPA / ETIENNE LAURENT

Swietłana Kuzniecowa (WTA 8) i Jekaterina Makarowa (WTA 47) po raz drugi zmierzyły się na trawie. W 2010 roku w Eastbourne górą była ta druga. W czwartek w II rundzie Wimbledonu ze zwycięstwa cieszyła się mistrzyni US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009, która podwyższyła na 7-1 bilans meczów z rodaczką.

W I secie Makarowa zdobyła 15 punktów. W II partii było dużo więcej walki. Tenisistka z Moskwy dwa razy odrobiła stratę przełamania, a przy 5:4 miała piłkę setową. Jednak Kuzniecowa zgarnęła trzy gemy z rzędu i zameldowała się w III rundzie. Była wiceliderka rankingu dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 11 break pointów. W trwającym 70 minut meczu posłała 27 kończących uderzeń, przy 10 niewymuszonych błędach. Makarowa miała 21 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

W III rundzie Kuzniecowa zmierzy się z Poloną Hercog (WTA 265), która pokonała 6:7(2), 6:2, 6:2 z Varvarą Lepchenko (WTA 68). W I secie Amerykanka wróciła z 1:3, ale w dwóch kolejnych miała niewiele do powiedzenia. W ciągu dwóch godzin i 23 minut Słowenka obroniła siedem z 10 break pointów, a sama siedem razy przełamała rywalkę. Naliczono jej 20 kończących uderzeń i 29 niewymuszonych błędów. Lepchenko miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 37 pomyłek. Hercog po raz drugi zagra w III rundzie wielkoszlemowej imprezy (Roland Garros 2010).

Coco Vandeweghe (WTA 25) wygrała 6:4, 6:2 z Tatjaną Marią (WTA 74). W I secie było tylko jedno przełamanie, które Amerykanka zaliczyła na 1:0. W II partii reprezentantka USA od 1:2 zdobyła pięć gemów. W ciągu 73 minut półfinalistka tegorocznego Australian Open zdobyła 24 z 29 punktów przy siatce i wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Alison Riske.

Łesia Curenko (WTA 35) pokonała 6:1, 2:6, 6:3 Viktoriję Golubić (WTA 73). Obie tenisistki miały po siedem break pointów - Ukrainka wykorzystała pięć, a Szwajcarka na przełamanie zamieniła trzy. 28-latka z Kijowa po raz pierwszy awansowała do III rundy Wimbledonu. Jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat to 1/8 finału US Open 2016.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)