ATP Bastad: David Ferrer i Ołeksandr Dołgopołow obronili meczbole, Fernando Verdasco wziął rewanż na Albercie Ramosie

Fernando Verdasco w dwóch setach pokonał Alberta Ramosa w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Bastad. David Ferrer i Ołeksandr Dołgopołow w piątkowych pojedynkach obronili piłki meczowe.

Marcin Motyka
PAP/EPA / GERRY PENNY

W ubiegłorocznym finale turnieju ATP w Bastad Albert Ramos pokonał Fernando Verdasco 6:3, 6:4. Po 12 miesiącach ci dwaj tenisiści ponownie zmierzyli się ze sobą w imprezie SkiStar Swedish Open, tym razem w ćwierćfinale, i Hiszpan zrewanżował się rodakowi za tamtą porażkę. W piątek rozstawiony z numerem szóstym Verdasco zwyciężył pewnie, 6:3, 6:2, a zajęło mu to tylko 84 minuty.

- Rozegrałem jeden z najlepszych meczów w sezonie - mówił zadowolony tenisista z Madrytu. - Bardzo dobrze serwowałem i returnowałem. Ani razu nie dałem się przełamać, a sam uzyskałem trzy breaki. Jestem bardzo zadowolony z poziomu swojej gry. Jeżeli taki utrzymam, będę mógł zagrać w finale. Uwielbiam grać w Bastad. Od pierwszego mojego występu, w 2004 roku, gdy tu jestem, czuję się jak w domu.

O finał Verdasco zagra z innym rodakiem, Davidem Ferrerem, z którym ma bilans 7-14, w tym 6-7 na kortach ziemnych. Tenisista z Walencji w piątek obronił dwie piłki meczowe i po 161-minutowyn starciu pokonał 7:5, 3:6, 7:6(4) Henriego Laaksonena. - W tie breaku przeważyło moje doświadczenie. Za mną trudny mecz, a pojedynek z Fernando wcale nie będzie łatwiejszy. On świetnie czuje się w Bastad i rozgrywa dobry sezon - skomentował Ferrer, mistrz zmagań w Bastad z sezonów 2007 i 2012.

Los tenisistów bywa przewrotny. W czwartkowym meczu II rundy z Ernestsem Gulbisem Karen Chaczanow obronił dwa meczbole. Z kolei w piątek, w spotkaniu o półfinał z Ołeksandrem Dołgopołowem, sam nie wykorzystał dwóch piłek meczowych i uległ Ukraińcowi 6:7(5), 6:3, 6:7(2).

- W trzecim secie przegrywałem 0:3, ale zdołałem odrobić stratę jednego przełamania. Od tego momentu grałem spokojnie, bez presji, ponieważ nie spodziewałem się, że odrobię też drugiego breaka. Sądzę, że taka postawa mi pomogła, bo udało mi się to i wygrałem cały mecz - analizował kijowianin.

W 1/2 finału Dołgopołow zagra z kolejnym Rosjaninem, Andriejem Kuzniecowem, który wygrał 6:3, 6:3 z Diego Schwartzmanem. - Warunki nie były łatwe, ale obrałem właściwą taktykę. To był dla mnie dobry dzień. Nie popełniałem zbyt wielu błędów. Chciałbym awansować do pierwszego finału, ale zobaczymy, co wydarzy się w sobotę - powiedział Kuzniecow.