WTA Bukareszt: Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska słabsze od turniejowych "jedynek"

Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska nie zdołały awansować do finału gry podwójnej turnieju WTA International w Gstaad. Polka i Belgijka przegrały w sobotę z najwyżej rozstawionymi Iriną-Camelią Begu i Ralucą Olaru 0:6, 4:6.

Karolina Konstańczak
Katarzyna Piter Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Katarzyna Piter walczyła w sobotę o awans do swojego piątego w karierze finału gry podwójnej turnieju WTA, a drugiego z rzędu w zawodach WTA International w Bukareszcie. Polka i Maryna Zaniewska nie zdołały jednak pokonać najwyżej rozstawionych Iriny-Camelii Begu i Raluki Olaru.

W pierwszym secie Rumunki całkowicie dominowały na korcie, wygrywając 24 z 36 rozegranych punktów. Faworytki gospodarzy nie musiały bronić ani jednego break pointa i po 20 minutach zwyciężyły aż 6:0.

Piter i Zaniewska miały coraz więcej kłopotów. W pewnym momencie przegrywały 0:6, 0:2 i 15-40, jednak zdołały obronić trzy break pointy z rzędu i wygrać pierwszego gema w spotkaniu. Mimo że po chwili na tablicy wyników pojawił się remis 2:2, Polka i Belgijka w mgnieniu oka znów zostały przełamane. Strata serwisu z piątego gema okazała się kluczowym momentem drugiego seta.

Turniejowe "jedynki" powalczą o tytuł w Bukareszcie z duetem oznaczonym numerem drugim. Awans do finału wywalczyły bowiem w piątek Elise Mertens i Demi Schuurs.

BRD Bucharest Open, Bukareszt (Rumunia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota 22 lipca

półfinał gry podwójnej:

Irina-Camelia Begu (Rumunia, 1) / Raluca Olaru (Rumunia, 1) - Katarzyna Piter (Polska) / Maryna Zaniewska (Belgia) 6:0, 6:4