ATP Hamburg: David Ferrer kontynuuje serię zwycięstw, Jiri Vesely wygrał dwudniowy mecz z Fernando Verdasco

David Ferrer w trzech setach pokonał Nikołoza Basilaszwilego w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu. W środę ze zwycięstw cieszyli się też m.in. Jiri Vesely, Diego Schwartzman i Florian Mayer.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ADAM IHSE

W niedzielę w Bastad David Ferrer cieszył się z 27. w karierze, a pierwszego od dwóch lat triumfu w turnieju rangi ATP World Tour. Minęły trzy dni i Hiszpan już rozpoczął rywalizację o kolejny tytuł - tym razem w imprezie rangi "500" w Hamburgu. Na inaugurację, w środę, okazał się lepszy od Nikołoza Basilaszwilego. Ferrer wygrał, choć nie przyszło mu to łatwo. Aby ograć Gruzina, potrzebował trzech setów i dwóch godzin gry.

Dla tenisisty z Walencji to szósty wygrany mecz z rzędu. Tak dobrej serii nie miał października 2015 roku, kiedy to w Wiedniu i Paryżu zwyciężył w ośmiu kolejnych pojedynkach. O kolejną wygraną Ferrer powalczy w czwartek z Federico Delbonisem, z którym ma bilans 3-0.

Mecz Jiriego Vesely'ego z Fernando Verdasco był rozgrywany przez dwa dni. Rozpoczął się we wtorek, ale po dwóch setach został przerwany z powodu padającego deszczu. Tenisiści powrócili do gry w środę i to Czech postawił kropkę nad "i". Vesely pokonał rozstawionego z numerem siódmym Hiszpana 7:6(7), 6:7(0), 6:3 i w II rundzie zmierzy się z Horacio Zeballosem.

W innym zaległym meczu z poprzedniego dnia Aljaz Bedene pokonał 6:1, 6:2 "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji Jose Hernandeza, który w głównej drabince zastąpił Rogerio Dutrę Silvę. Brytyjczyk (pięć asów i cztery przełamania) w 1/8 finału stanie naprzeciw Karena Chaczanowa, turniejowej "trójki".

Jako pierwszy w ćwierćfinale German Tennis Championships 2017 zameldował się Florian Mayer. Ku uciesze miejscowej publiczności, reprezentant gospodarzy po trzysetowej konfrontacji wyeliminował Andrieja Kuzniecowa. - Momentami czułem się całkowicie przytłoczony. On gra tenis w stylu "bum-bum". Albo trafia, albo nie. Na szczęście byłem twardy i przetrwałem wszystkie trudne momenty - powiedział Niemiec.

Rywalem Mayera w 1/4 finału został Diego Schwartzman. W ostatnim meczu środowej serii gier rozstawiony z numerem szóstym Argentyńczyk wygrał 1:6, 6:4, 6:2 z kwalifikantem Cedrikiem-Marcelem Stebe.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,499 mln euro
środa, 26 lipca

II runda gry pojedynczej:

Diego Schwartzman (Argentyna, 6) - Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy, Q) 1:6, 6:4, 6:2
Florian Mayer (Niemcy) - Andriej Kuzniecow (Rosja) 6:3, 4:6, 6:4