WTA Stanford: Maria Szarapowa w II rundzie, odrodzenie Nicole Gibbs

Rosjanka Maria Szarapowa pokonała 6:1, 4:6, 6:0 Amerykankę Jennifer Brady i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier na kortach twardych w Stanford.

PAP/EPA / CLAUDIO ONORATI

Dla Marii Szarapowej (WTA 171) to pierwszy występ od maja. W II rundzie turnieju w Rzymie zmierzyła się z Mirjaną Lucić-Baroni i skreczowała z powodu kontuzji uda. Rosjanka wycofała się z turnieju w Birmingham oraz nie wzięła udziału w kwalifikacjach do Wimbledonu. W tym tygodniu była liderka rankingu rywalizuje w Stanford, gdzie w 2010 roku doszła do finału. To jej pierwszy start w tej imprezie od sześciu lat.

Na początek Rosjanka pokonała w trzech setach Jennifer Brady (WTA 80). Szarapowa obroniła 10 z 14 break pointów, a sama wykorzystała dziewięć z 18 szans na przełamanie. W II rundzie była liderka rankingu zmierzy się z Łesią Curenko (WTA 32), która wygrała 6:3, 6:3 z Larą Arruabarreną (WTA 64).

- To był mój pierwszy mecz w Stanach Zjednoczonych od dłuższego czasu. Kibice mnie niesamowicie przywitali. Grać tak blisko domu to naprawdę wyjątkowe przeżycie - powiedziała tenisistka z Bradenton. Dla Szarapowej to pierwszy start w Ameryce Północnej od ponad dwóch lat, od Miami Open 2015.

Nicole Gibbs (WTA 128) wróciła z 2:5 w III secie i pokonała 4:6, 6:2, 7:6(5) Claire Liu (WTA 295). Kayla Day (WTA 129) wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów i wygrała 6:4, 6:2 z Misaki Doi (WTA 81). W II rundzie 17-latka z Santa Barbara spotka się z Garbine Muguruzą, której urwała seta w marcu w Indian Wells.

Natalia Wichliancewa (WTA 65) zwyciężyła 6:4, 6:3 Danielle Lao (WTA 230). Rosjanka zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z 10 okazji.

Marina Eraković (WTA 191) skreczowała w meczu z Aną Konjuh (WTA 20) z powodu kontuzji szyi. Chorwatka o ćwierćfinał zmierzy się z Wichliancewą, z którą w czerwcu przegrała w półfinale turnieju w Den Bosch.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)