WTA Waszyngton: 48 niewymuszonych błędów Stephens w meczu z Halep, pierwsza wygrana Puig od Rolanda Garrosa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NIC BOTHMA /
PAP/EPA / NIC BOTHMA /

Sloane Stephens popełniła 48 niewymuszonych błędów w trwającym godzinę i 20 minut spotkaniu z Simoną Halep w Waszyngtonie. Monica Puig wygrała natomiast pierwszy mecz od Rolanda Garrosa.

Simona Halep chciała początkowo zagrać w zawodach WTA Premier w Stanfordzie, jednak nie otrzymała dzikiej karty. Taką przepustkę zaoferowali jej natomiast organizatorzy turnieju WTA International w Waszyngtonie. We wtorek wiceliderka rankingu zmierzyła się w ramach I rundy z powracającą po kontuzji Sloane Stephens.

Debiutująca na tych kortach Rumunka pokonała Amerykankę 7:6(3), 6:0. W całym spotkaniu obu tenisistkom naliczono sporo błędów, jednak Stephens miała zdecydowanie większe kłopoty, aby trafić w kort. Halep posłała na drugą stronę dziewięć winnerów i pomyliła się 23 razy, natomiast jej rywalce naliczono osiem piłek bezpośrednio wygranych i aż 48 błędów.

Najwyżej rozstawiona tenisistka zmierzy się w II rundzie z Marianą Duque, z którą spotkała się wcześniej tylko raz, w 2011 roku w eliminacjach zawodów w Madrycie.

Jekaterina Makarowa, która wcześniej prezentowała się na kortach w Waszyngtonie w latach 2013-15, trzykrotnie dochodząc do półfinału, miała we wtorek spore kłopoty z kwalifikantką Jamie Loeb. Rosjanka przegrywała w pierwszym secie najpierw 2:4 w gemach, a nieco później 2-4 w tie breaku. 58. obecnie tenisistka świata zwyciężyła finalnie 7:6(4), 6:3. Jej kolejną rywalką będzie Monica Puig, która pokonała Louisę Chirico 6:4, 6:4. Portorykanka triumfowała po raz pierwszy od wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Patricia Maria Tig wygrała 7:6(4), 7:6(3) z Heather Watson. W I partii Brytyjka nie wykorzystała prowadzenia 5:2 i dwóch piłek setowych. W II secie z 2:5 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek meczowych, ale drugi tie break również padł łupem Rumunki.

Citi Open, Waszyngton (USA) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 1 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 1/WC) - Sloane Stephens (USA, WC) 7:6(3), 6:0 Jekaterina Makarowa (Rosja, 7) - Jamie Loeb (USA, Q) 7:6(4), 6:3 Monica Puig (Portoryko) - Louisa Chirico (USA, Q) 6:4, 6:4 Patricia Maria Tig (Rumunia) - Heather Watson (Wielka Brytania, Q) 7:6(4), 7:6(3)

Która z tenisistek awansuje do ćwierćfinału?