KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

ITF Mrągowo: Paulina Czarnik wyrzuciła turniejową "dwójkę". Trzy Polki w II rundzie

Paulina Czarnik, Marta Leśniak i Marcelina Podlińska awansowały do II rundy turnieju Warmia i Mazury Open rozgrywanego na kortach ziemnych w Mrągowie. Pierwsza z Polek wyeliminowała rozstawioną z drugim numerem Francuzkę Jade Suvrijn.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
PAP / Bartłomiej Zborowski

Po sześciu tygodniach zmagań pod znakiem panów korty w Mrągowie na cztery tygodnie przejęły panie. W głównej drabince pierwszej kobiecej edycji Warmia i Mazury Open znalazło się osiem Polek, ale tylko trzy z nich awansowały do 1/8 finału.

Największą niespodziankę sprawiła Paulina Czarnik, która pokonała rozstawioną z drugim numerem Francuzkę Jade Suvrijn 6:3, 6:1. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Marta Leśniak, która pewnie zwyciężyła Carolinę Cerowską 6:3, 6:0. Awans uzyskała również Marcelina Podlińska, błyskawicznie ogrywając Aleksandrę Buczyńską 6:2, 6:0.

Pozostałe Polki szybko zakończyły zmagania w Mrągowie. Julia Przybylska zabrała trzy gemy najwyżej rozstawionej Australijce Seone Mendez. Patrycja Polańska przegrała 2:6, 2:6 z ukraińską kwalifikantką Julią Łysą. Na tenisowym "rowerku" odjechała z kolei Paulina Jastrzębska, której szans nie dała mająca na koncie tytuły mistrzyni Polski, ale na zawodowych kortach grająca pod flagą Ukrainy Anastazja Szoszyna.

Na środę organizatorzy zawodów Warmia i Mazury Open zaplanowali do rozegrania pierwsze cztery pojedynki II rundy singla oraz wszystkie ćwierćfinały debla. O godz. 11:00 zmierzą się m.in. Czarnik i Leśniak.

Warmia i Mazury Open, Mrągowo (Polska)
ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 10 sierpnia

Seone Mendez (Australia, 1) - Nadia Kolb (Belgia)
Kristina Schmiedlova (Słowacja, 3) - Marcelina Podlińska (Polska, WC)
Diana Sumova (Czechy, 6) - Anna-Lena Neuwirth (Austria, Q)
Jessica Ho (USA, 7) - Julia Łysa (Ukraina, Q)

środa, 9 sierpnia

Anastazja Szoszyna (Ukraina, 4) - Merel Hoedt (Holandia)
Katerina Vankova (Czechy, 5) - Giorgie Jones (Australia, Q)
Waleria Urżumowa (Rosja, 8) - Giada Clerici (Włochy)
Marta Leśniak (Polska) - Paulina Czarnik (Polska)

I runda gry pojedynczej:

wtorek, 8 sierpnia

Seone Mendez (Australia, 1) - Julia Przybylska (Polska, WC) 6:1, 6:2
Kristina Schmiedlova (Słowacja, 3) - Joana Eidukonyte (Litwa, Q) 6:2, 6:3
Katerina Vankova (Czechy, 5) - Francesca Bullani (Włochy) 6:2, 6:0
Diana Sumova (Czechy, 6) - Martina Zerulo (Włochy, Q) 4:6, 7:6(4), 6:2
Jessica Ho (USA, 7) - Naoko Eto (Japonia) 6:1, 6:0
Nadia Kolb (Belgia) - Anais Defossez (Belgia, Q) 6:3, 1:6, 6:1
Julia Łysa (Ukraina, Q) - Patrycja Polańska (Polska) 6:2, 6:2
Marcelina Podlińska (Polska, WC) - Aleksandra Buczyńska (Polska) 6:1, 6:2
Anna-Lena Neuwirth (Austria, Q) - Laura Svatikova (Słowacja) 1:6, 6:4, 7:6(4)
Giorgie Jones (Australia, Q) - Sophia Intert (Niemcy, Q) 6:1, 6:1
Giada Clerici (Włochy) - Giorgia Testa (Włochy) 6:4, 6:1
Marta Leśniak (Polska) - Carolina Cerowska (Polska, Q) 6:3, 6:0

poniedziałek, 7 sierpnia

Anastazja Szoszyna (Ukraina, 4) - Paulina Jastrzębska (Polska, WC) 6:0, 6:0
Waleria Urżumowa (Rosja, 8) - Julita Saner (Szwecja) 6:2, 6:1
Paulina Czarnik (Polska) - Jade Suvrijn (Francja, 2) 6:3, 6:1
Merel Hoedt (Holandia) - Nicole Nadel (Izrael, WC) 3:6, 6:1, 6:0

GRA PODWÓJNA

ćwierćfinał gry podwójnej:

środa, 9 sierpnia

Paulina Czarnik (Polska, 1) / Anastazja Szoszyna (Ukraina, 1) - Sophia Intert (Niemcy, WC) / Paulina Jastrzębska (Polska, WC)

Diana Sumova (Czechy, 2) / Jade Suvrijn (Francja, 2) - Julia Przybylska (Polska, WC) / Julia Sokołowska (Rosja, WC)

Francesca Bullani (Włochy, 3) / Giada Clerici (Włochy, 3) - Joana Eidukonyte (Litwa) / Alicja Zduniak (Polska)

Kristina Schmiedlova (Słowacja) / Laura Svatikova (Słowacja) - Mathilde Devits (Belgia) / Merel Hoedt (Holandia)

I runda gry podwójnej:

wtorek, 8 sierpnia

Paulina Czarnik (Polska, 1) / Anastazja Szoszyna (Polska, 1) - Aleksandra Buczyńska (Polska) / Waleria Urżumowa (Rosja) 6:3, 6:3

Kristina Schmiedlova (Słowacja) / Laura Svatikova (Słowacja) - Patrycja Polańska (Polska, 4) / Giorgia Testa (Włochy, 4) 6:4, 7:6(2)

poniedziałek, 7 sierpnia

Diana Sumova (Czechy, 2) / Jade Suvrijn (Francja, 2) - Sean Lodzki (Izrael) / Nicole Nadel (Izrael) 6:2, 6:0

Francesca Bullani (Włochy, 3) / Giada Clerici (Włochy, 3) - Marcelina Podlińska (Polska, WC) / Zuzanna Wilk (Polska, WC) 6:0, 6:2

Sophia Intert (Niemcy, WC) / Paulina Jastrzębska (Polska, WC) - Francescamaria Pannarale (Włochy) / Martina Zerulo (Włochy) 6:1, 6:3

Mathilde Devits (Belgia) / Merel Hoedt (Holandia) - Nadia Kolb (Ukraina) / Aleksandra Pisarowa (Ukraina) 6:4, 6:3

Joana Eidukonyte (Litwa) / Alicja Zduniak (Polska) - Jessica Ho (USA) / Julia Łysa (Ukraina) 6:3, 6:2

Julia Przybylska (Polska, WC) / Julia Sokołowska (Rosja, WC) - Giorgie Jones (Australia) / Alexandra Tutecky (Kanada) 1:6, 7:5, 10-5

ELIMINACJE GRY POJEDYNCZEJ

III runda eliminacji gry pojedynczej:

poniedziałek, 7 sierpnia

Julia Łysa (Ukraina) - Weronika Foryś (Polska, 1) 7:5, 6:1
Martina Zerulo (Włochy) - Ema Lazic (Wielka Brytania, 3) 6:2, 6:1
Anais Defossez (Belgia) - Ingrid Vojcinakova (Słowacja) 6:0, 3:6, 6:3
Giorgie Jones (Australia) - Katarzyna Wysoczańska (Polska) 6:3, 6:3
Sophia Intert (Niemcy) - Zuzanna Wilk (Polska) 6:4, 6:4
Carolina Cerowska (Polska) - Anna Ozerova (Łotwa) 6:4, 6:3
Joana Eidukonyte (Litwa, WC) - Julia Sokołowska (Rosja) 6:2, 7:5
Anna-Lena Neuwirth (Austria) - Deniza Marcinkevica (Łotwa) 6:2, 6:2

II runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 6 sierpnia

Weronika Foryś (Polska, 1) - Aleksandra Pisarowa (Ukraina) 6:3, 6:2
Ema Lazic (Wielka Brytania, 3) - Kaciaryna Skaczowa (Białoruś) 6:1, 6:7(7), 6:2
Ingrid Vojcinakova (Słowacja) - Mathilde Devits (Belgia, 2) 6:1, 6:3
Julia Łysa (Ukraina) - Deniza Marcinkeviciute (Litwa) 6:0, 6:0
Anais Defossez (Belgia) - Ingrid Vojcinakova (Słowacja) 6:0, 6:0
Martina Zerulo (Włochy) - Daria Walczak (Polska) 6:0, 6:0
Giorgie Jones (Australia) - Olga Terlecka (Ukraina) 6:1, 6:3
Katarzyna Wysoczańska (Polska) - Alexandra Tutecky (Kanada) 6:2, 6:1
Zuzanna Wilk (Polska) - Shivani Manchanda (Indie) 6:1, 6:1
Sophia Intert (Niemcy) - Carlotta Ripa (Włochy) 6:7(5), 6:3, 6:4
Anna Ozerova (Łotwa) - Magdalena Zajda (Polska) 6:3, 4:6, 6:4
Carolina Cerowska (Polska) - Alicja Zduniak (Polska) 6:3, 4:6, 6:2
Julia Sokołowska (Rosja) - Camila Tumosa (Argentyna) 6:2, 6:0
Joana Eidukonyte (Litwa, WC) - Joanna Zawadzka (Polska) 3:6, 6:2, 6:2
Deniza Marcinkevica (Łotwa) - Noemi Giraudo (Włochy) 7:5, 6:3
Anna-Lena Neuwirth (Austria) - Adrianna Sosnowska (Polska) 7:5, 7:6(5)

I runda eliminacji gry pojedynczej:

sobota, 5 sierpnia

Aleksandra Pisarowa (Ukraina) - Julią Piątek (Polska) 6:1, 6:0
Ingrid Vojcinakova (Słowacja) - Urszula Nebelska (Polska) 6:0, 6:1
Kaciaryna Skaczowa (Białoruś) - Sean Lodzki (Izrael) 7:5, 6:0
Daria Walczak (Polska) - Aneta Kulhankova (Czechy, WC) 7:6(4), 6:2
Alexandra Tutecky (Kanada) - Weronika Ejsmont (Polska) 6:7(6), 7:6(7), 7:5
Zuzanna Wilk (Polska) - Kate Użyłowska (Ukraina) 6:3, 6:3
Carlotta Ripa (Włochy) - Francescamaria Pannarale (Włochy) 6:4, 6:2
Magdalena Zajda (Polska) - Iwanna Słobodian (Ukraina) 6:1, 6:0
Camila Tumosa (Argentyna) - Justyna Sasiak (Polska) 6:4, 6:3
Joana Eidukonyte (Litwa, WC) - Beata Światłoń (Polska) 6:1, 7:5
Deniza Marcinkevica (Łotwa) - Kateryna Karpiuk (Ukraina) 6:1, 6:2
Adrianna Sosnowska (Polska) - Zofia Podbioł (Polska) 6:3, 6:0

wolne losy: Weronika Foryś (Polska, 1); Mathilde Devits (Belgia, 2); Ema Lazic (Wielka Brytania, 3); Deniza Marcinkeviciute (Litwa); Julia Łysa (Ukraina); Marta Gałka (Polska); Anais Defossez (Belgia); Martina Zerulo (Włochy); Olga Terlecka (Ukraina); Giorgie Jones (Australia); Katarzyna Wysoczańska (Polska); Shivani Manchanda (Indie); Sophia Intert (Niemcy); Anna Ozerova (Łotwa); Alicja Zduniak (Polska); Carolina Cerowska (Polska); Julia Sokołowska (Rosja); Joanna Zawadzka (Polska); Noemi Giraudo (Włochy); Anna-Lena Neuwirth (Austria)

ZOBACZ WIDEO: Ekstremalny wyczyn Roberta Korzeniowskiego. "Nigdy tego nie zapomnę"
Kto awansuje do ćwierćfinału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×