WTA Cincinnati: Jekaterina Makarowa słaniała się na nogach, ale wygrała z Andżeliką Kerber

Rosjanka Jekaterina Makarowa wykorzystała ósmą piłkę meczową i pokonała 6:4, 1:6, 7:6(11) Niemkę Andżelikę Kerber w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati.

Jekaterina Makarowa PAP/EPA / TANNEN MAURY / Jekaterina Makarowa

Andżelika Kerber (WTA 3) i Jekaterina Makarowa (WTA 39) stoczyły niesłychanie dramatyczną batalię. Od połowy III seta Rosjanka słaniała się na nogach, a w tie breaku po bardzo długiej wymianie upadła na kort i rozpłakała się. Jednak zacisnęła zęby i udało się jej wyszarpać zwycięstwo. W decydującej partii tenisistka z Moskwy prowadziła 5:2, ale Niemka wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek meczowych w dziewiątym gemie. W tie breaku była liderka rankingu prowadziła 3-0 i 5-3, a przy 8-7 miała meczbola.

Zacięta batalia padła łupem Makarowej, która po dwóch godzinach i 38 minutach walki wykorzystała ósmą piłkę meczową. Rosjance naliczono 43 kończące uderzenia i 53 niewymuszone błędy. Kerber miała 37 piłek wygranych bezpośrednio i 38 pomyłek. Było to ich drugie spotkanie w tym roku. W I rundzie Rolanda Garrosa również lepsza była tenisistka z Moskwy. Bilans ich wszystkich meczów to teraz 7-6 dla Niemki. Kolejną rywalką Makarowej będzie Amerykanka Sloane Stephens, która wyeliminowała Czeszkę Petrę Kvitovą.

Karolina Woźniacka (WTA 5) pokonała 6:2, 6:4 Jelenę Wiesninę (WTA 18). W ciągu 82 minut Dunka zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery z pięciu break pointów. O ćwierćfinał była liderka rankingu zmierzy się z Ashleigh Barty, pogromczynią Venus Williams.

Dominika Cibulkova (WTA 11) wygrała 6:1, 6:4 z Alize Cornet (WTA 45). W II secie Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 4:2 i 30-0. W trwającym 81 minut meczu było dziewięć przełamań, z czego sześć dla Słowaczki. Carla Suarez (WTA 32) oddała cztery gemy Aleksandrze Krunić (WTA 85) i w III rundzie spotka się ze Swietłaną Kuzniecową.

Julia Görges (WTA 37) wróciła z 2:4 w obu setach i pokonała 6:4, 6:4 Francoise Abandę (WTA 133). Był to mecz pogromczyń Polek. W poprzedniej rundzie Niemka wyeliminowała Agnieszkę Radwańską, a Kanadyjka rozprawiła się z Magdę Linette.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)