WTA New Haven: Eugenie Bouchard rywalką Agnieszki Radwańskiej, porażka Kristiny Mladenović

Kanadyjka Eugenie Bouchard pokonała 6:1, 6:3 Amerykankę Lauren Davis i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier na kortach twardych w New Haven.

Eugenie Bouchard PAP/EPA / KIKO HUESCA / Eugenie Bouchard

Eugenie Bouchard (WTA 74) w ostatnim czasie nie ma dobrej passy. Po świetnym występie w Madrycie (ćwierćfinał, po drodze wyeliminowała Marię Szarapową) w sześciu kolejnych turniejach wygrała łącznie dwa mecze. W New Haven na początek Kanadyjka łatwo poradziła sobie z Lauren Davis (WTA 34) i w II rundzie będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej. Starcie finalistek Wimbledonu o ćwierćfinał Connecticut Open odbędzie się o 1:00 w nocy czasu polskiego z wtorku na środę.

W ciągu 73 minut Davis popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 24 punktów przy swoim drugim podaniu. Bouchard wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Kanadyjce zanotowano 19 kończących uderzeń i 19 niewymuszonych błędów. Amerykanka miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek.

Kristina Mladenović (WTA 14) przegrała 5:7, 5:7 z Timeą Babos (WTA 66). W I secie Francuzka z 1:3 wyszła na 5:4, ale straciła trzy kolejne gemy. W II partii nie wykorzystała prowadzenia 5:2 i trzech piłek setowych. W trwającym godzinę i 44 minuty meczu ćwierćfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa popełniła 12 podwójnych błędów i sześć razy oddała podanie. Naliczono jej 16 piłek wygranych bezpośrednio i 40 pomyłek. Węgierka miała 24 kończące uderzenia i 27 niewymuszonych błędów.

Babos po raz ostatni dwa mecze z rzędu wygrała w kwietniu w drodze do ćwierćfinału w Monterrey. Bilans jej spotkań w 12 kolejnych turniejach to 2-12. W II rundzie Connecticut Open rywalką Węgierki będzie Daria Gawriłowa (WTA 26), która pokonała 7:5, 4:6, 7:5 Kristynę Pliskovą (WTA 40). W III secie Australijka od 4:1 straciła cztery gemy, ale trzy kolejne padły jej łupem. W ciągu dwóch godzin i 12 minut Czeszka zaserwowała 14 asów, z czego osiem w II partii, ale sześć razy dała się przełamać.

Jelena Wiesnina (WTA 18) przegrała 5:7, 5:7 z Aną Bogdan (WTA 127). Rumunka obroniła dziewięć z 11 break pointów, a sama cztery razy odebrała podanie rywalce. W II rundzie spotka się z Kirsten Flipkens (WTA 76), która pokonała 6:2, 6:3 Łesię Curenko (WTA 30). Belgijka zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. W II secie wróciła ze stanu 0:2.

Shuai Peng (WTA 23) wygrała 1:6, 6:3, 7:6(3) z Kateriną Siniakovą (WTA 41). W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Chinka odparła osiem z 11 break pointów i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Chorwatka Mirjana Lucić-Baroni.