US Open: Maja Chwalińska i Anna Hertel zaskoczyły Amerykanki

Maja Chwalińska i Anna Hertel sprawiły niespodziankę na inaugurację turnieju debla juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2017. Polki w dwóch setach pokonały rozstawione z trzecim numerem Amerykanki Caty McNally i Whitney Osuigwe.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska PAP / Andrzej Grygiel / Maja Chwalińska

Caty McNally i Whitney Osuigwe regularnie występowały razem w ostatnich miesiącach. Jako para osiągnęły finał Wimbledonu i ćwierćfinał Rolanda Garrosa oraz wywalczyły tytuł w prestiżowych zawodach na kortach ziemnych w Mediolanie. Do tego druga z Amerykanek wygrała w singlu tegorocznego Rolanda Garrosa.

Ale wtorek nie był udanym dniem dla zdolnych tenisistek gospodarzy. Najpierw obie odpadły w II rundzie singla, następnie przegrały już w I rundzie debla. Maja Chwalińska i Anna Hertel wykorzystały szansę i w 52 minuty zwyciężyły Amerykanki.

W partii otwarcia Polki błyskawicznie wyszły na 4:1, ale w dziewiątym gemie straciły przewagę przełamania. Po zmianie stron zdobyły jednak decydującego breaka i zamknęły seta. W drugiej odsłonie McNally i Osuigwe przełamały już na inaugurację, lecz później przegrały sześć kolejnych gemów i w efekcie cały pojedynek 4:6, 1:6.

Chwalińska i Hertel awansowały do II rundy gry podwójnej juniorskiej edycji US Open 2017. Ich kolejnymi przeciwniczkami będą Kolumbijka Sofia Munera Sanchez i Sada Nahimana z Burundi. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się ten pojedynek. Organizatorzy nowojorskiej imprezy ogłosili bowiem, że ze względu na fatalną pogodę nie zostanie w środę rozegrany żaden mecz turnieju juniorskiego.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy
wtorek, 5 września

I runda gry podwójnej dziewcząt:

Maja Chwalińska (Polska) / Anna Hertel (Polska) - Caty McNally (USA, 3) / Whitney Osuigwe (USA, 3) 6:4, 6:1

Czy Maja Chwalińska i Anna Hertel awansują do ćwierćfinału?