Challenger Szczecin: Jerzy Janowicz zwycięski w dwóch aktach. Polak w II rundzie

Jerzy Janowicz nie miał większych problemów z pokonaniem Guillermo Durana w dwóch setach w I rundzie turnieju Pekao Szczecin Open. Najwięcej kłopotów tenisistom sprawiły warunki atmosferyczne, deszcz przerwał spotkanie na 2,5 godziny.

Dominika Pawlik
Jerzy Janowicz PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz

Potyczka Jerzego Janowicza i Guillermo Durana została zaplanowana w sesji popołudniowej na godz. 17:00. Polak w Szczecinie przebywał już od niedzieli, trenował z Richardem Gasquetem i Grzegorzem Panfilem, przygotowując się do jak najlepszego startu w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Publiczność na trybunach kortu centralnego dopisała, zresztą jak zawsze podczas meczów łodzianina. Wczesna pora spowodowała, że nie było kompletu, ale z każdą minutą, kolejni fani pojawiali się, by wspierać Polaka.

Początek był bardzo dobry w wykonaniu Janowicza, już w premierowym gemie przełamał Durana, agresywnie returnując. Przy swoim podaniu kontynuował dobrą passę. Argentyńczyk starał się bazować na sile przeciwnika, dzięki czemu walka nieco się wyrównała.

Polak pewnie wygrywał swoje gemy i starał się napierać na rywala. Utrzymał jednak to jedno przełamanie do końca i wygrał premierową odsłonę.

Już podczas ostatniego gema nad kortami pojawiły się czarne chmury, choć mecz tenisiści rozpoczynali w pełnym słońcu. Po pierwszym secie spotkanie przerwano.

Po blisko 2,5-godzinnym oczekiwaniu tenisiści wrócili na kort. Janowicz szybko przeszedł do ataku i co ważne - popełniał mało błędów. Przeciwnie do Durana, który sprawiał wrażenie zniechęconego. Przy stanie 4:0 i break pointach dla Janowicza, Argentyńczyk popisał się serwisem... "dołem". Zdołał obronić trzy piłki, ale Polak nie oddał już wypracowanej przewagi.

Rywalem łodzianina w II rundzie będzie Kenny de Schepper, który we wtorek pokonał w dwóch setach Oscara Otte.