WTA Tokio: powtórki sprzed dwóch lat nie będzie. Mistrzyni z Hobart zatrzymała Magdę Linette

Magda Linette nie powtórzy wyniku z 2015 roku, kiedy dotarła do finału turnieju WTA International w Tokio. W środowym meczu II rundy Polka przegrała z Belgijką Elisą Mertens 1:6, 5:7.

Rafał Smoliński
Elise Mertens PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Elise Mertens

W 2015 roku lepsza od Magdy Linette w finale japońskiego turnieju była Belgijka Yanina Wickmayer. Tym razem Polkę zatrzymała inna tenisistka z tego kraju, Elise Mertens, która w Tokio została rozstawiona z trzecim numerem.

Notowana na 41. miejscu w rankingu WTA Mertens nie dała żadnych szans Linette w premierowej odsłonie. Szybkie przełamania pozwoliły jej wyjść na 5:0, a seta zakończyć przy pierwszej okazji już w siódmym gemie.

Z kolei w drugiej partii klasyfikowana aktualnie na 76. pozycji Linette wróciła ze stanu 1:3, lecz w dziewiątym gemie znów dała się przełamać. Nasza tenisistka obroniła jeszcze piłkę meczową i odrobiła stratę breaka. Jednak w dwóch kolejnych gemach nie zdobyła już punktu i przegrała ostatecznie całe spotkanie 1:6, 5:7.

Mistrzyni tegorocznej imprezy z Hobart w 81 minut pokonała poznaniankę i awansowała do ćwierćfinału zawodów Japan Women's Open Tennis. Jej przeciwniczką w piątkowym pojedynku o półfinał będzie broniąca tytułu Amerykanka Christina McHale lub Hiszpanka Sara Sorribes.

Japan Women's Open Tennis, Tokio (Japonia)