ITF Redding: Urszula Radwańska wygrała pierwszy mecz w głównej drabince

Urszula Radwańska awansowała w środę do II rundy turnieju ITF na kortach twardych w amerykańskim Redding. Polka pokonała Rosjankę Weronikę Miroszniczenko 7:6(4), 6:1.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Newspix / Fotonews/Konrad Koczywas / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Zwycięstwo krakowianki byłoby jeszcze bardziej okazałe, gdyby nie problemy z serwisem w połowie pierwszego seta. Trzeba jednak pamiętać, że Urszula Radwańska (WTA 716) stara się wrócić do dawnej formy po licznych kontuzjach i chorobie, dlatego jej gra jest jeszcze bardzo nierówna.

W partii otwarcia nasza tenisistka prowadziła już 3:0, lecz pięć kolejnych gemów wygrała Weronika Miroszniczenko (WTA 670). Rosjanka miała następnie trzy piłki setowe przy podaniu Polki, lecz nie wykorzystała żadnej z nich. Po zmianie stron młodsza z sióstr Radwańskich wyrównała na po 5, a następnie udowodniła swoją wyższość w tie breaku.

Niespodzianki nie było za to w drugiej odsłonie. Krakowianka ruszyła do ataku przy stanie po 1. Dwa przełamania przechyliły szalę zwycięstwa na jej korzyść. Po 95 minutach polska tenisistka wygrała ostatecznie w całym pojedynku 7:6(4), 6:1.

Po udanych eliminacjach i wywalczeniu punktu Ula Radwańska dopisze do swojego dorobku pięć kolejnych za awans do II rundy głównej drabinki. W czwartek poprzeczka pójdzie już dużo wyżej, gdyż na jej drodze do ćwierćfinału stanie rozstawiona z trzecim numerem Brytyjka Harriet Dart (WTA 310).