WTA Kanton: Shuai Peng i Anett Kontaveit za burtą, awans Alize Cornet po maratonie

Chinka Shuai Peng przegrała 4:6, 4:6 z Belgijką Yaniną Wickmayer w II rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Kantonie.

Shuai Peng PAP/EPA / JUSTIN LANE / Shuai Peng

W walce o ćwierćfinał turnieju w Kantonie doszło do konfrontacji półfinalistek US Open. Shuai Peng (WTA 24) osiągnęła go w 2014, a Yanina Wickmayer (WTA 116) w 2009 roku. W środę górą była Belgijka, która zwyciężyła 6:4, 6:4 i podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z Chinką. W trwającym 86 minut meczu tenisistka z Hasselt zaserwowała sześć asów i obroniła pięć z sześciu break pointów. Peng to finalistka turnieju w Kantonie z 2008 roku.

W ćwierćfinale Wickmayer zagra z Alize Cornet (WTA 43), która pokonała 7:6(4), 2:6, 6:3 Dankę Kovinić (WTA 102) po trzech godzinach i 12 minutach walki. Francuzka zdobyła o trzy punkty więcej od reprezentantki Czarnogóry (111-108).

Anett Kontaveit (WTA 31) przegrała 0:6, 5:7 z Lizette Cabrerą (WTA 153). Australijka prowadziła 6:0, 4:1, ale Estonka w II secie wyrównała na 5:5 po obronie piłki meczowej. Dwa kolejne gemy padły łupem 19-latki z Brisbane, która awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu. Kolejną jej rywalką będzie Jewgienija Rodina (WTA 94), która obroniła trzy break pointy i pokonała 6:1, 6:2 Yafan Wang (WTA 147).

Dwa mecze zakończyły się wynikiem 6:0, 6:0. Shuai Zhang (WTA 30) w 54 minuty odprawiła Ipek Soylu (WTA 179), a Kateryna Kozłowa (WTA 83) potrzebowała dwóch minut więcej, aby wyeliminować Xinyun Han (WTA 132).

Aleksandra Krunić (WTA 65) wygrała 6:4, 6:0 z Moną Barthel (WTA 51). Serbka wykorzystała pięć z 10 break pointów i awansowała do czwartego ćwierćfinału w sezonie w głównym cyklu (po Bogocie, Bastad i Tokio International). Rebecca Peterson (WTA 226) oddała trzy gemy Kai-Lin Zhang (WTA 249). Szwedka zdobyła 21 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie.

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny)