WTA Tokio: kłopoty Karoliny Woźniackiej, Johanna Konta wyeliminowana

Karolina Woźniacka pokonała 4:6, 6:1, 6:4 Amerykankę Shelby Rogers i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Tokio.

Karolina Woźniacka PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Karolina Woźniacka

Broniąca w Tokio tytułu Karolina Woźniacka (WTA 6) mogła odpaść już po pierwszym meczu. Dunka przegrywała 0:3 w III secie, ale pokonała Shelby Rogers (WTA 59) 4:6, 6:1, 6:4. W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu była liderka rankingu zaserwowała cztery asy i wykorzystała pięć z 13 break pointów.

W ćwierćfinale Woźniacka zmierzy się z Dominiką Cibulkovą (WTA 9), która wygrała 6:2, 6:2 z Kateriną Siniakovą (WTA 50). Słowaczka zgarnęła 24 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji. Tenisistka z Bratysławy z Dunką ma bilans meczów 4-9.

Johanna Konta (WTA 7) przegrała 5:7, 6:7(5) z Barborą Strycovą (WTA 25). Brytyjka trwoniła przewagi. W I secie prowadziła 3:0 i 4:2. W II partii wyszła na 5:3, a w 12. gemie zmarnowała dwie piłki setowe. W ciągu dwóch godzin i 23 minut Czeszka zdobyła o cztery punkty więcej (89-85). Kolejną rywalką Strycovej będzie Anastazja Pawluczenkowa.

Caroline Garcia (WTA 20) pokonała 6:1, 6:3 Kurumi Narę (WTA 114). Francuzka zaserwowała siedem asów, zdobyła 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 11 break pointów. O półfinał tenisistka z Lyonu zagra z Garbine Muguruzą.