WTA Wuhan: mistrzynie US Open z dwóch ostatnich lat za burtą, Julia Görges rywalką Agnieszki Radwańskiej

Andżelika Kerber i Sloane Stephens, mistrzynie US Open z dwóch ostatnich lat, przegrały już w I rundzie zawodów w Wuhanie. Kolejną rywalkę poznała natomiast Agnieszka Radwańska. Polka zagra z Julią Görges.

Karolina Konstańczak
Andżelika Kerber PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

W trzech z czterech ostatnich turniejów Andżelika Kerber odpadła już w inauguracyjnym meczu. W poniedziałek lepsza od Niemki w I rundzie zawodów WTA Premier 5 w Wuhanie okazała się Caroline Garcia. Francuzka pokonała 12. rozstawioną 3:6, 6:3, 6:1 i przerwała serię trzech porażek z rzędu w pojedynkach z Kerber.

- Chociaż przegrałam pierwszego seta, czułam, że był wyrównany - powiedziała Garcia. - Walczyłam z całych sił. Kilka gemów było bardzo długich i trudnych, ale udało mi się je wygrać - dodała Francuzka, której rywalką w II rundzie w Wuhanie będzie Christina McHale. Amerykanka pomyślnie przeszła eliminacje, a później pokonała Robertę Vinci.

W poniedziałek z chińskimi zawodami pożegnała się również zwyciężczyni US Open 2017, Sloane Stephens. Amerykanka nie poradziła sobie z Qiang Wang, debiutującą w głównej drabince tych zawodów. Chinka zagra w II rundzie z Soraną Cirsteą.

- Nie rozegrałam dobrego meczu - powiedziała Stephens. - Moja rywalka zaprezentowała się natomiast świetnie. Czasami przydarzają nam się takie dni - dodała.

Julia Görges wygrała z Darią Gawriłową 6:4, 1:6, 6:4 po dwóch godzinach i 25 minutach i to ona będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie. Polka prowadzi 3-2 w statystyce bezpośrednich starć, jednak to Niemka zwyciężyła w ich ostatnim pojedynku.

Niektóre z najwyżej rozstawionych tenisistek poznały już pierwsze rywalki. Simona Halep, półfinalistka z ubiegłego roku, zagra z Darią Kasatkiną, która pokonała Alison Riske 6:1, 2:6, 6:3. Jelena Ostapenko zmierzy się natomiast z Barborą Strycovą.

Varvara Lepchenko obroniła dwa setbole przy stanie 4:5 w drugiej partii i pokonała rozstawioną z numerem 10. Madison Keys 6:2, 7:6(4). Rywalką Amerykanki w II rundzie będzie lepsza z pary Kiki Bertens - Monica Niculescu.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,666 mln dolarów
poniedziałek, 25 września

I runda gry pojedynczej:

Varvara Lepchenko (USA, Q) - Madison Keys (USA, 10) 6:2, 7:6(4)
Julia Görges (Niemcy) - Daria Gawriłowa (Australia) 6:4, 1:6, 6:4

wolne losy: Garbine Muguruza (Hiszpania, 1); Simona Halep (Rumunia, 2); Karolina Pliskova (Czechy, 3); Karolina Woźniacka (Dania, 4); Johanna Konta (Wielka Brytania, 5); Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 6); Dominika Cibulkova (Słowacja, 7); Jelena Ostapenko (Łotwa, 8)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Agnieszka Radwańska pokona Julię Görges?