Jared Donaldson wygrał mecz młodych-zdolnych w Chengdu. W Shenzhen królowały jednoręczne bekhendy

Jared Donaldson w trzech setach pokonał Stefanosa Tsitsipasa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Chengdu. W imprezie tej samej rangi w Shenzhen wygrali m.in. Steve Darcis i Dudi Sela.

Marcin Motyka
Jared Donaldson PAP/EPA / TANNEN MAURY / Na zdjęciu: Jared Donaldson

To był mecz dwóch tenisistów, którzy mają potencjał, by w przyszłości być czołowymi postaciami męskich rozgrywek. W I rundzie turnieju ATP w Chengdu naprzeciw siebie stanęli 20-letni Jared Donaldson i młodszy o rok Stefanos Tsitsipas. Po prawie dwuipółgodzinnej batalii lepszy okazał się Amerykanin, zwyciężając 6:7(2), 7:5, 7:5.

- To był bardzo wyrównany mecz. Stefanos grał świetnie - mówił Donaldson, który zapisał na swoim koncie dziewięć asów i trzy przełamania. - W trzecim secie prowadziłem już 5:2, ale przytrafił mi się słabszy gem serwisowy i on wyrównał. Tak się czasami zdarza - dodał.

W poniedziałek ze zwycięstwa cieszył się także inny amerykański talent, Taylor Fritz. 19-latek z Kalifornii, który do głównej drabinki Chengdu Open przebijał się przez eliminacje, pokonał 7:5, 6:1 grającego z dziką kartą reprezentanta gospodarzy Di Wu.

Fritz (sześć asów, cztery przełamania i 73 proc. wygranych punktów po trafionym pierwszym podaniu) ocenił, że kluczem do zwycięstwa w całym meczu było wygranie pierwszej partii - To był bardzo zacięty set, ale przechyliłem szalę na swoją korzyść - powiedział Amerykanin.

Yuichi Sugita spędził na korcie tylko 21 minut. Po tym czasie jego rywal, Mate Pavić, przerwał grę. W II rundzie rozstawiony z numerem piątym Japończyk zagra z Thiago Monteiro, który wygrał 1:6, 7:6(6), 6:2 z Yibingiem Wu.

Taylor Fritz (USA, Q) - Di Wu (Chiny, WC) 7:5, 6:1

wolne losy: Dominic Thiem (Austria, 1); Albert Ramos (Hiszpania, 2); Karen Chaczanow (Rosja, 3); Andriej Rublow (Rosja, 4)

Na następnej stronie przeczytasz o poniedziałkowych rozstrzygnięciach w turnieju Shenzhen, gdzie świetnie radzili sobie tenisiści operujący jednoręcznym bekhendem, a inauguracyjnych rywali poznali bracia Zvererowie.

Który z braci Zverevów osiągnie lepszy wynik w turnieju ATP w Shenzhen?