WTA Wuhan: taktyczny majstersztyk Magdy Linette. Polka rozgromiła Katerinę Siniakovą

Dwie reprezentantki Polski powalczą w środę o ćwierćfinał turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Wuhanie. Do Agnieszki Radwańskiej dołączyła Magda Linette, która po znakomitym spotkaniu zwyciężyła w dwóch setach Katerinę Siniakovą.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Wang He / Na zdjęciu: Magda Linette

Aby pokonać Czeszkę, tenisistka z Poznania musiała zagrać cierpliwie i nie oddawać rywalce inicjatywy. Zmiana tempa i rytmu akcji w wykonaniu Magdy Linette nie pozwoliła Katerinie Siniakovej na rozwinięcie skrzydeł. Tenisistka naszych południowych sąsiadów dała się zaskoczyć już na samym początku spotkania, a jej próby odwrócenia losów meczu spełzły na niczym.

To był taktyczny majstersztyk w wykonaniu notowanej obecnie na 83. miejscu w rankingu WTA Polki. Stosowane przez nią na przemian w wymianach długie piłki, slajsy i skróty sprawiły, że rywalka szybko pogubiła się na korcie. Siniakova popełniała sporo błędów i już w drugim gemie straciła serwis. Co ważne, błyskawicznie zaczęła się frustrować, a to ułatwiło tylko zadanie naszej tenisistce.

W partii otwarcia Linette nie musiała nawet bronić break pointów. Do przełamania wywalczonego w drugim gemie dołożyła kolejne na 5:1, kiedy odebrała podanie przeciwniczce do zera. To był fatalny set w wykonaniu Czeszki, która zdobyła zaledwie 10 punktów i przegrała gładko 1:6.

Po skorzystaniu z przerwy toaletowej 47. rakieta świata wróciła na kort nieco bardziej ożywiona. Zaczęła nawet zagrywać mocne i płaskie uderzenia, które sprawiały problemy Polce. W drugim gemie Linette przetrwała napór Czeszki, broniąc dwóch piłek na przełamanie (jedynych w całym pojedynku), po czym przejęła inicjatywę na korcie.

Siniakova jeszcze utrzymała serwis na 2:1, ale był to ostatni przebłysk z jej strony. Przełamanie, które nastąpiło w piątym gemie, całkowicie złamało opór Czeszki. Gdy jeszcze raz straciła podanie, tym razem na 2:5, poprosiła o przerwę medyczną, lecz nic nie mogło jej już pomóc w odwróceniu losów spotkania. Po wznowieniu tenisistka z Poznania wykorzystała pierwszą piłkę meczową i po 76 minutach triumfowała zasłużenie 6:1, 6:2.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Linette może powrócić do Top 70 rankingu WTA. Jeśli wygra w Wuhanie jeszcze jeden mecz, to na pewno poprawi życiówkę (64. miejsce, które zajmowała 21 września 2015 roku). O to nie będzie jednak łatwo, ponieważ na drodze Polki w środowym pojedynku o ćwierćfinał stanie liderująca w światowej klasyfikacji Hiszpanka Garbine Muguruza.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)