Challenger Ismaning: Hubert Hurkacz przeszedł eliminacje. W I rundzie zagra z nadzieją hiszpańskiego tenisa

Hubert Hurkacz awansował do głównej drabinki rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju rangi ATP Challenger Tour w niemieckim Ismaningu (pula nagród 43 tys. euro). W poniedziałek Polak w trzech setach pokonał Farrucha Dustowa.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

W meczu o wejście do głównej drabinki challengera w Ismaningu Hubert Hurkacz (ATP 407) trafił na wymagającego rywala - Farrucha Dustowa. Uzbek wprawdzie aktualnie nie jest klasyfikowany w rankingu ATP, ale w przeszłości był 98. tenisistą świata. Ma także w dorobku pięć tytułów w cyklu ATP Challenger Tour, w tym w 2015 roku zwyciężył we Wrocławiu.

Hurkacz jednak wyszedł zwycięsko z tego starcia. Po trzysetowym pojedynku pokonał Uzbeka 7:6(5), 3:6, 6:1 i po raz pierwszy od lipca i turnieju w Bastad wystąpi w głównej drabince imprezy rangi ATP Challenger Tour.

Poniedziałkowy mecz trwał godzinę i 42 minuty. W tym czasie Polak posłał 12 asów, popełnił pięć podwójnych błędów serwisowych, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z pięciu break pointów i łącznie zdobył 87 punktów, o dwa więcej od rywala.

Za przejście kwalifikacji w Wolffkran Open Hurkacz otrzyma trzy punkty do rankingu ATP.

W I rundzie głównego turnieju Hurkacz zmierzy się z wielką nadzieją hiszpańskiego tenisa Nikolą Kuhnem (ATP 228). Pochodzący z Austrii, ale reprezentujący Hiszpanię 17-latek to finalista juniorskiego Roland Garros 2017. W lipcu zdobył pierwszy tytuł w challengerach, wygrywając w Brunszwiku. Zdążył już także zadebiutować w głównym cyklu. We wrześniu zagrał z dziką kartą w Shenzhen, gdzie przegrał w I rundzie z Donaldem Youngiem.

Pojedynek Hurkacza z Kuhnem odbędzie się we wtorek. Został zaplanowany jako drugi mecz dnia na korcie centralnym i rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 12:00.