Challenger Ismaning: Hubert Hurkacz poszedł za ciosem. Hiszpański talent pokonany

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Nicola Kuhn
PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Nicola Kuhn

Hubert Hurkacz pokonał we wtorek w dwóch setach Nicolę Kuhna i awansował do II rundy halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Ismaningu. W deblu pierwsze zwycięstwo odnieśli Tomasz Bedanrek i David Pel.

17-letni Nicola Kuhn (ATP 228) pokazał się w tym roku z bardzo dobrej strony. W juniorskiej edycji Rolanda Garrosa wygrał wspólnie z Zsomborem Pirosem turniej debla, a w singlu musiał tylko uznać wyższość Alexeia Popyrina. Kuhn ma ciekawe korzenie. Urodził się w Austrii, ale jego rodzicami są Niemiec i Rosjanka. Do 2016 roku grał pod flagą niemiecką, lecz potem przeniósł się do Hiszpanii, gdzie trenował m.in. pod okiem Juana Carlosa Ferrero.

W połowie lipca Kuhn wygrał jako kwalifikant challengera w Brunszwiku. Najlepsze wyniki odnosi przede wszystkim na mączce i jak na razie stara się rzadziej występować na nawierzchni twardej. Dość powiedzieć, że na takich kortach w warunkach halowych nie wygrał jeszcze meczu. W 2015 roku lepszy od niego w eliminacjach do zawodów ATP World Tour 500 w Walencji był Yuichi Sugita, z kolei w zeszłym tygodniu pokonał go we włoskim Ortisei Matteo Donati.

We wtorek do Japończyka i Włocha dołączył Hubert Hurkacz (ATP 407). Wrocławianin już w drugim gemie przełamał serwis Hiszpana i w pełni kontrolował przebieg premierowej odsłony. Pierwszego seta zwieńczył przy trzeciej okazji w dziewiątym gemie. W drugiej partii nasz reprezentant zdobył breaka przy stanie po 4, lecz nie wyserwował sobie zwycięstwa. Kuhn jednak nie poszedł za ciosem po powrotnym przełamaniu i ponownie stracił podanie. Po 80 minutach Polak zakończył pojedynek wynikiem 6:3, 7:5.

O miejsce w ćwierćfinale challengera Wolffkran Open 2017 Hurkacz zagra w czwartek z oznaczonym "siódemką" Niemcem Matthiasem Bachingerem (ATP 195). 30-letni tenisista z Monachium rozgromił we wtorek 6:2, 6:0 belgijskiego kwalifikanta Yannicka Vandenbulcke'a (ATP 386). Polak wywalczył w Niemczech dziewięć punktów do rankingu ATP, z czego trzy za przejście eliminacji i sześć za wygranie meczu I rundy głównej drabinki. Pozwoli mu to powrócić w poniedziałek do Top 400.

Znakomicie weszli w turniej debla Tomasz Bednarek i David Pel. Polska-holenderska para pokonała we wtorek rozstawionych z drugim numerem Australijczyka Rameeza Junaida i Kanadyjczyka Adila Shamasdina 6:3, 6:3. Ich przeciwnikami w czwartkowym ćwierćfinale będą Niemcy Yannick Hanfmann i Daniel Masur.

Wolffkran Open, Ismaning (Niemcy) ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 43 tys. euro wtorek, 17 października

I runda gry pojedynczej:

Hubert Hurkacz (Polska, Q) - Nicola Kuhn (Hiszpania) 6:3, 7:5

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / David Pel (Holandia) - Rameez Junaid (Australia, 2) / Adil Shamasdin (Kanada, 2) 6:3, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Hubert Hurkacz awansuje do ćwierćfinału?