WTA Moskwa: Maria Szarapowa zasmuciła gospodarzy, Rosjanka pokonana przez Magdalenę Rybarikovą

Rosjanka Maria Szarapowa przegrała 6:7(3), 4:6 ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą w I rundzie turnieju WTA Premier w Moskwie.

Maria Szarapowa PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Maria Szarapowa
W I rundzie imprezy w Moskwie zmierzyły się tenisistki, które świetnie zaprezentowały się w ubiegłym tygodniu. Maria Szarapowa (WTA 57) zdobyła tytuł w Tiencinie, a Magdalena Rybarikova (WTA 26) w Linzu dopiero w finale uległa Barborze Strycovej. We wtorek w stolicy Rosji lepsza okazała się Słowaczka, która zwyciężyła 7:6(3), 6:4. Dla Szarapowej był to pierwszy od 10 lat występ w Moskwie.

W trwającym godzinę i 55 minut meczu Rybarikova zdobyła 29 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała dwa z dziewięciu break pointów. W II rundzie Słowaczka zagra z Alize Cornet (WTA 39), z którą ma bilans spotkań 1-3.

Los Szarapowej podzieliła również Anastazja Pawluczenkowa (WTA 18), która w ubiegłym tygodniu wygrała turniej w Hongkongu. We wtorek uległa 6:7(2), 1:6 z Darii Kasatkinie (WTA 28) w starciu dwóch Rosjanek. W I secie wyżej notowana reprezentantka gospodarzy z 1:4 wyrównała na 4:4, a przy 5:5 zaliczyła przełamanie. Jednak oddała podanie, a w tie breaku nie miała nic do powiedzenia. W II partii wyraźnie lepsza była Kasatkina. Kolejną rywalką 20-latki z Togliatti będzie Katerina Siniakova (WTA 52).

Julia Görges (WTA 27) rozbiła 6:0, 6:3 Polinę Monową (WTA 183). W ciągu 75 minut Niemka zaserwowała siedem asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Julią Putincewą (WTA 53), z którą wygrała oba dotychczasowe mecze.

Irina-Camelia Begu (WTA 56) zwyciężyła 6:1, 3:6, 6:3 Jelenę Rybakinę (WTA 497). Rumunka zamieniła na przełamanie sześć z 13 okazji. Następną jej przeciwniczką będzie Anastasija Sevastova (WTA 21), z którą ma bilans meczów 1-3.

Natalia Wichliancewa (WTA 69) wróciła z 0:2 w I secie i pokonała 6:3, 6:2 Kaię Kanepi (WTA 110). Rosjanka wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Wiera Łapko (WTA 167) uzyskała cztery przełamania i wygrała 6:2, 6:3 z Maryną Zaniewską (WTA 124).