Challenger Ismaning: Hubert Hurkacz zatrzymany. Pewna wygrana Dustina Browna

Hubert Hurkacz na ćwierćfinale zakończył występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Ismaningu. W piątek lepszy od Polaka w dwóch setach okazał się faworyt gospodarzy, rozstawiony z "dwójką" Dustin Brown.

Rafał Smoliński
Dustin Brown PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Dustin Brown
Już w drugim gemie partii otwarcia Hubert Hurkacz (ATP 407) znalazł się w opałach, ale wówczas utrzymał jeszcze serwis po rozegraniu aż 22 punktów. Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się przy stanie 4:5 i 30-30. Najpierw wrocławianin złapał się za głowę po fatalnie przestrzelonym forhendzie, zaś przy setbolu minimalnie nie trafił po linii.

Sytuacja ta wyprowadziła Polaka z równowagi, co błyskawicznie wykorzystał Dustin Brown (ATP 123). Niemiec wypracował trzy break pointy, a przełamanie na 2:0 dał mu znakomity return pod linię końcową. Jeszcze przed zmianą stron nasz reprezentant miał szansę odrobić stratę, lecz niepotrzebnie się frustrował, rzucając rakietą o kort.

Wysokie prowadzenie nieco rozluźniło Browna. Niemiec coraz częściej szarżował do siatki, a tu nie wszystko mu wychodziło. W siódmym gemie tenisista gospodarzy popisał się kilkoma nietuzinkowymi zagraniami, zanim w końcu utrzymał podanie. Po 69 minutach wykorzystał drugą piłkę meczową i wygrał ostatecznie 6:4, 6:3.

Hurkacz wywalczył w Ismaningu 18 punktów do rankingu ATP, co pozwoli mu w poniedziałek powrócić w okolice 365. pozycji. Natomiast Brown zrobił kolejny krok w kierunku Top 100. Niemiec może znacznie przybliżyć się do tego grona, jeśli sięgnie w niedzielę po tytuł.