ATP Wiedeń: Alexander Zverev bez błysku, ale w II rundzie. Grigor Dimitrow wycofał się

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev w trzech setach pokonał Viktora Troickiego w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu. Z udziału w zawodach wycofał się Grigor Dimitrow.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Po raz pierwszy w karierze Alexander Zverev został najwyżej rozstawiony w turnieju wyższej rangi niż ATP World Tour 250. Niemiec jest "jedynką" rozgrywanej w obecnym tygodniu imprezie "500" w Wiedniu. W debiucie w nowej roli wypadł poprawnie, ale bez błysku. W meczu I rundy pokonał 6:3, 4:6, 6:4 Viktora Troickiego.

W ciągu 105 minut gry poniedziałkowego meczu Zverev zaserwował osiem asów, wykorzystał trzy z czterech break pointów, posłał 34 zagrania kończące i popełnił 38 niewymuszonych błędów. Kolejnym rywalem tenisisty z Hamburga będzie Gilles Simon, z którym ma bilans 3-0. Francuz ograł 6:3, 6:3 Ernestsa Gulbisa, posiadacza dzikiej karty.

Philipp Kohlschreiber dwa razy oddał serwis, ale sam aż trzykrotnie przełamał podanie Johna Isnera i zwyciężył 7:6(6), 6:4, w pierwszej partii broniąc trzech setboli. - Rzadko zdarza się, by taki tenisista jak John przegrał mecz, w którym dwukrotnie przełamał przeciwnika. Grałem swój najlepszy tenis, choć byłem przyciśnięty do ściany - skomentował Niemiec.

Dla Kohlschreibera to 30. wygrany mecz w 2017 roku. Niemiec osiągnął tę barierę w 11. sezonie z rzędu. Lepszą serią mogą pochwalić się jedynie Rafael Nadal (14 kolejnych sezonów z co najmniej 30 zwycięskimi pojedynkami), Tomas Berdych (13) i Novak Djoković (12). O następną wygraną Niemiec powalczy z Pierre'em-Huguesem Herbertem, który wyeliminował Bernarda Tomicia.

Richard Gasquet wygrał 6:2, 6:3 z nerwowym od pierwszej do ostatniej piłki Feliciano Lopezem. Francuz triumfował bardzo pewnie. W ciągu 67 minut gry ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, sam wykorzystał trzy z pięciu break pointów oraz zagrał 15 uderzeń kończących.

Z powodu zmęczenia z udziału w wiedeńskim turnieju wycofał się z Grigor Dimitrow. Miejsce Bułgara w głównej drabince jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji zajął Thomas Fabbiano.