Challenger Shenzhen: Hurkacz pokonał partnera z Suzhou. Jeden krok dzieli go od turnieju głównego

Hubert Hurkacz jest o krok od głównej drabinki turnieju ATP Challenger Tour o puli nagród 75 tys. dolarów na kortach twardych w Shenzhen. W niedzielę Polak pewnie awansował do finałowej fazy eliminacji.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Tenisista z Wrocławia przyjechał do Shenzhen prosto z Suzhou, gdzie osiągnął ćwierćfinał challengera. To jego drugi w tym roku start w tej miejscowości. W marcu udanie przeszedł przez kwalifikacje do turnieju Pingshan Open i w II rundzie przegrał po trzysetowym boju z Koreańczykiem Duck Hee Lee.

Teraz Hubert Hurkacz (ATP 365) chce poprawić marcowy wynik z Shenzhen. W eliminacjach został rozstawiony z piątym numerem i w I rundzie otrzymał wolny los. W drugiej fazie zmierzył się z Romanem Safiullinem (ATP 473), który był jego partnerem deblowym w Suzhou. 20-letni Rosjanin, zwycięzca juniorskiego Australian Open 2015 i były drugi junior świata, aż czterokrotnie dał się przełamać i po zaledwie 62 minutach przegrał wyraźnie 2:6, 4:6.

Hurkacz o miejsce w głównej drabince zawodów Shenzhen Longhua Open powalczy w poniedziałek z Chińczykiem Zihao Xia (ATP 733). Najwyżej rozstawionymi uczestnikami turnieju są Rosjanin Michaił Jużny (ATP 101) oraz Słoweniec Blaz Kavcić (ATP 107), który kilka dni temu pokonał wrocławianina w ćwierćfinale imprezy w Suzhou.