Rozlosowano grupy Finałów Next Gen ATP

W niedzielny wieczór odbyło się losowanie fazy grupowej Finałów Next Gen ATP. Tegoroczna edycja turnieju dla najlepszych tenisistów młodego pokolenia odbędzie się w Mediolanie i będzie pierwszą w historii.

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Siedmiu uczestników zawodów w Mediolanie zostało wyłonionych na bazie rankingu ATP Race to Milan. Uwzględniono w nim wyniki uzyskane przez graczy do 21. roku życia (urodzonych w 1996 roku lub później). Co ciekawe, w Finałach Next Gen ATP nie zagra najlepszy tenisista młodego pokolenia, Alexander Zverev. Niemiec, który uzyskał także kwalifikację do Finałów ATP World Tour, uznał, że nie jest w stanie połączyć startów w tych dwóch turniejach i zrezygnował z gry we Włoszech.

W niedzielny wieczór odbyło się losowanie turnieju. Ośmiu finalistów przydzielono do dwóch grup. W Grupie A znaleźli się Andriej Rublow, Denis Shapovalov, Hyeon Chung i Gianluigi Quinzi, który wygrał turniej o dziką kartę. Z kolei do Grupy B trafili Karen Chaczanow, Borna Corić, Jared Donaldson i Danił Miedwiediew.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 7-11 listopada na korcie twardym. Po dwóch najlepszych tenisistów z obu grup awansuje do półfinału. W puli nagród znalazło się aż 1,275 mln dolarów. Triumfator może otrzymać aż 390 tys. dolarów, jeśli zakończy zawody bez porażki w fazie grupowej.

Podział na grupy Finałów Next Gen ATP:

Grupa A:

Andriej Rublow (Rosja, 20 lat)
Denis Shapovalov (Kanada, 18 lat)
Hyeon Chung (Korea Południowa, 21 lat)
Gianluigi Quinzi (Włochy/WC, 21 lat)

Grupa B:

Karen Chaczanow (Rosja, 21 lat)
Borna Corić (Chorwacja, 20 lat)
Jared Donaldson (USA, 21 lat)
Danił Miedwiediew (Rosja, 21 lat)

ZOBACZ WIDEO: Zawodniczki pole dance odcinają się od klubów go-go. Duże perspektywy przed nowym sportem


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Która grupa jest mocniejsza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×