WTA Shenzhen: Magda Linette bezradna w starciu z Timeą Babos. Ćwierćfinał nie dla Polki

Magda Linette nie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Shenzhen. W II rundzie Polka przegrała z Węgierką Timeą Babos.

Magda Linette Getty Images / Wang He / Na zdjęciu: Magda Linette
W walce o ćwierćfinał turnieju w Shenzhen Magda Linette (WTA 72) zmierzyła się z Timeą Babos (WTA 56). Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek. Dwa lata temu Węgierka doszła w Shenzhen do półfinału. Zawodniczka z Sopronu w swoim dorobku ma dwa singlowe tytuły w głównym cyklu (Monterrey 2012, Budapeszt 2017). We wtorek Linette przegrała z Babos 2:6, 1:6.

W trzecim gemie I seta Linette oddała podanie wyrzucając forhend. Polka grała ostro, ale brakowało zmian rotacji. W wymianach tylko przez krótki okres potrafiła dorównać bijącej potężne piłki rywalce. Babos wypracowała sobie wyraźną przewagę lepszym serwisem i returnem. W siódmym gemie Linette z 0-40 doprowadziła do równowagi, ale dwa kolejne punkty padły łupem Węgierki. Po chwili tenisistka z Sopronu odparła break pointa asem i bekhendem ustaliła wynik seta na 6:2.

Kończący return forhendowy dał Babos przełamanie na 1:0 w II partii. Coraz bardziej zrezygnowana Linette w trzecim gemie oddała podanie robiąc dwa podwójne błędy. Węgierka świetnie sobie radziła nie tylko w krótkich akcjach, ale była również jak ściana w długich wymianach. Polka poddała się jej dominacji i w piątym gemie po raz kolejny straciła serwis. Linette nie przegrał jednak seta do zera. Babos na chwilę obniżyła poziom swojej gry i błędem bekhendowym oddała podanie. Kombinacja głębokiego returnu i forhendu przyniosła Węgierce piłkę meczową w siódmym gemie. Spotkanie dobiegło końca, gdy Polka wyrzuciła bekhend.

W trwającym 63 minuty meczu Linette zaserwowała cztery asy i popełniła trzy podwójne błędy. Babos obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. Węgierce naliczono 17 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Polka miała dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek.

W ćwierćfinale Babos zmierzy się z Rumunką Iriną-Camelią Begu lub Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.