KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Australian Open: Program i wyniki mężczyzn

Roger Federer jest faworytem do obrony tytułu w Melbourne i wygrania 20. wielkoszlemowego mistrzostwa. Przeszkodzić Szwajcarowi będzie się starał Rafael Nadal oraz inni uczestnicy Australian Open 2018. W głównej drabince nie znalazł się żaden Polak.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Roger Federer z trofeum dla zwycięzcy podczas ceremonii losowania głównej drabinki Australian Open 2018 Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Roger Federer z trofeum dla zwycięzcy podczas ceremonii losowania głównej drabinki Australian Open 2018

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 55 mln dolarów australijskich

finał:

niedziela, 28 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Marin Cilić (Chorwacja, 6) 6:2, 6:7(5), 6:3, 3:6, 6:1

półfinał:

piątek, 26 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Hyeon Chung (Korea Południowa) 6:1, 5:2 i krecz

czwartek, 25 stycznia

Marin Cilić (Chorwacja, 6) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:2, 7:6(4), 6:2

ćwierćfinał:

środa, 24 stycznia

Hyeon Chung (Korea Południowa) - Tennys Sandgren (USA) 6:4, 7:6(5), 6:3
Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Tomas Berdych (Czechy, 19) 7:6(1), 6:3, 6:4

wtorek, 23 stycznia

Marin Cilić (Chorwacja, 6) - Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 3:6, 6:3, 6:7(5), 6:2, 2:0 i krecz
Kyle Edmund (Wielka Brytania) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) 6:4, 3:6, 6:3, 6:4

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 22 stycznia

Tennys Sandgren (USA) - Dominic Thiem (Austria, 5) 6:2, 4:6, 7:6(4), 6:7(7), 6:3
Hyeon Chung (Korea Południowa) - Novak Djoković (Serbia, 14) 7:6(4), 7:5, 7:6(3)
Tomas Berdych (Czechy, 19) - Fabio Fognini (Włochy, 25) 6:1, 6:4, 6:4
Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Marton Fucsovics (Węgry) 6:4, 7:6(3), 6:2

niedziela, 21 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Diego Schwartzman (Argentyna, 24) 6:3, 6:7(4), 6:3, 6:3
Marin Cilić (Chorwacja, 6) - Pablo Carreno (Hiszpania, 10) 6:7(2), 6:3, 7:6(0), 7:6(3)
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) - Nick Kyrgios (Australia, 17) 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4)
Kyle Edmund (Wielka Brytania) - Andreas Seppi (Włochy) 6:7(4), 7:5, 6:2, 6:3

III runda (1/16 finału):

sobota, 20 stycznia

Dominic Thiem (Austria, 5) - Adrian Mannarino (Francja, 26) 6:4, 6:2, 7:5
Tennys Sandgren (USA) - Maximilian Marterer (Niemcy) 5:7, 6:3, 7:5, 7:6(5)
Novak Djoković (Serbia, 14) - Albert Ramos (Hiszpania, 21) 6:2, 6:3, 6:3
Hyeon Chung (Korea Południowa) - Alexander Zverev (Niemcy, 4) 5:7, 7:6(3), 2:6, 6:3, 6:0
Fabio Fognini (Włochy, 25) - Julien Benneteau (Francja) 3:6, 6:2, 6:1, 4:6, 6:3
Tomas Berdych (Czechy, 19) - Juan Martin del Potro (Argentyna, 12) 6:3, 6:3, 6:2
Marton Fucsovics (Węgry) - Nicolas Kicker (Australia) 6:3, 6:3, 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Richard Gasquet (Francja, 29) 6:2, 7:5, 6:4

piątek, 19 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 28) 6:1, 6:3, 6:1
Diego Schwartzman (Argentyna, 24) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 6:7(1), 6:2, 6:3, 6:3
Pablo Carreno (Hiszpania, 10) - Gilles Muller (Luksemburg, 23) 7:6(4), 4:6, 7:5, 7:5
Marin Cilić (Chorwacja, 6) - Ryan Harrison (USA) 7:6(4), 6:3, 7:6(4)
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) - Andriej Rublow (Rosja, 30) 6:3, 4:6, 6:4, 6:4
Nick Kyrgios (Australia, 17) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 15) 7:6(5), 4:6, 7:6(6), 7:6(5)
Kyle Edmund (Wielka Brytania) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 7:6(0), 3:6, 4:6, 6:0, 7:5
Andreas Seppi (Włochy) - Ivo Karlović (Chorwacja) 6:3, 7:6(4), 6:7(3), 6:7(5), 9:7

II runda (1/32 finału):

czwartek, 18 stycznia

Dominic Thiem (Austria, 5) - Denis Kudla (USA, Q) 6:7(6), 3:6, 6:3, 6:2, 6:3
Adrian Mannarino (Francja, 26) - Jiri Vesely (Czechy) 6:3, 7:6(4), 5:7, 6:3
Maximilian Marterer (Niemcy) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:4, 4:6, 7:6(5), 3:6, 6:3
Tennys Sandgren (USA) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 9) 6:2, 6:1, 6:4
Novak Djoković (Serbia, 14) - Gael Monfils (Francja) 4:6, 6:3, 6:1, 6:3
Albert Ramos (Hiszpania, 21) - Tim Smyczek (USA, WC) 6:4, 6:2, 7:6(2)
Hyeon Chung (Korea Południowa) - Danił Miedwiediew (Rosja) 7:6(4), 6:1, 6:1
Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Peter Gojowczyk (Niemcy) 6:1, 6:3, 4:6, 6:3
Julien Benneteau (Francja) - David Goffin (Belgia, 7) 1:6, 7:6(5), 6:1, 7:6(4)
Fabio Fognini (Włochy, 25) - Jewgienij Donskoj (Rosja) 2:6, 6:3, 6:4, 6:1
Tomas Berdych (Czechy, 19) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:3, 2:6, 6:2, 6:3
Juan Martin del Potro (Argentyna, 12) - Karen Chaczanow (Rosja) 6:4, 7:6(4), 6:7(0), 6:4
Marton Fucsovics (Węgry) - Sam Querrey (USA, 13) 6:4, 7:6(6), 4:6, 6:2
Nicolas Kicker (Australia) - Lukas Lacko (Słowacja) 6:2, 7:5, 1:6, 7:5
Richard Gasquet (Francja, 29) - Lorenzo Sonego (Włochy, Q) 6:2, 6:2, 6:3
Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:4, 6:4, 7:6(4)

środa, 17 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Leonardo Mayer (Argentyna) 6:3, 6:4, 7:6(4)
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 28) - John Millman (Australia) 7:5, 3:6, 6:4, 6:1
Diego Schwartzman (Argentyna, 24) - Casper Ruud (Norwegia, Q) 6:4, 6:2, 6:3
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Matthew Ebden (Australia) 7:6(0), 6:3, 6:4
Pablo Carreno (Hiszpania, 10) - Gilles Simon (Francja) 6:2, 3:0 i krecz
Gilles Muller (Luksemburg, 23) - Malek Jaziri (Tunezja) 7:5, 6:4, 6:7(5), 3:6, 6:2
Ryan Harrison (USA) - Pablo Cuevas (Urugwaj, 31) 6:4, 7:6(5), 6:4
Marin Cilić (Chorwacja, 6) - Joao Sousa (Portugalia) 6:1, 7:5, 6:2
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) - Mackenzie McDonald (USA, Q) 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6
Andriej Rublow (Rosja, 30) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:4, 6:7(5), 6:4, 6:2
Nick Kyrgios (Australia, 17) - Viktor Troicki (Serbia) 7:5, 6:4, 7:6(2)
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 15) - Denis Shapovalov (Kanada) 3:6, 6:3, 1:6, 7:6(4), 7:5
Kyle Edmund (Wielka Brytania) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:2, 6:2, 6:4
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) - Ruben Bemelmans (Belgia, Q) 7:5, 6:1, 6:3
Andreas Seppi (Włochy) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:1, 6:3, 6:4
Ivo Karlović (Chorwacja) - Yuichi Sugita (Japonia) 7:6(3), 6:7(3), 7:5, 4:6, 12:10

I runda:

wtorek, 16 stycznia

Dominic Thiem (Austria, 5) - Guido Pella (Argentyna) 6:4, 6:4, 6:4
Denis Kudla (USA, Q) - Steve Johnson (USA) 6:7(5), 6:3, 7:6(3), 6:2
Jiri Vesely (Czechy) - Vaclav Safranek (Czechy, Q) 6:4, 6:3, 6:3
Adrian Mannarino (Francja, 26) - Matteo Berrettini (Włochy, LL) 6:4, 6:4, 6:4
Fernando Verdasco (Hiszpania) - Roberto Bautista (Hiszpania, 20) 6:1, 7:5, 7:5
Maximilian Marterer (Niemcy) - Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy) 6:0, 6:3, 6:4
Tennys Sandgren (USA) - Jeremy Chardy (Francja) 6:4, 7:6(2), 6:2
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 9) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:3, 6:4, 2:6, 7:6(2)
Novak Djoković (Serbia, 14) - Donald Young (USA) 6:1, 6:2, 6:4
Gael Monfils (Francja) - Jaume Munar (Hiszpania, Q) 6:3, 7:6(5), 6:4
Tim Smyczek (USA, WC) - Alexei Popyrin (Australia, WC) 6:3, 6:7(14), 6:3, 6:3
Albert Ramos (Hiszpania, 21) - Jared Donaldson (USA) 6:2, 6:3, 6:4
Hyeon Chung (Korea Południowa) - Mischa Zverev (Niemcy, 32) 6:2, 4:1 i krecz
Danił Miedwiediew (Rosja) - Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) 6:2, 6:7(6), 7:6(8), 6:4
Peter Gojowczyk (Niemcy) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:3, 6:3, 6:1
Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Thomas Fabbiano (Włochy) 6:1, 7:6(5), 7:5

David Goffin (Belgia, 7) - Matthias Bachinger (Niemcy, Q) 6:7(3), 6:3, 6:2, 6:4
Julien Benneteau (Francja) - Taro Daniel (Japonia) 6:7(8), 7:6(0), 6:4, 6:1
Jewgienij Donskoj (Rosja) - Florian Mayer (Niemcy) 6:4, 6:4, 6:4
Fabio Fognini (Włochy, 25) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:4, 6:4, 7:5
Tomas Berdych (Czechy, 19) - Alex de Minaur (Australia, WC) 6:3, 3:6, 6:0, 6:1
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) - Benoit Paire (Francja) 6:0, 6:7(4), 6:1, 6:4
Karen Chaczanow (Rosja) - Peter Polansky (Kanada, LL) 7:6(3), 7:6(2), 6:4
Juan Martin del Potro (Argentyna, 12) - Frances Tiafoe (USA) 6:3, 6:4, 6:3
Sam Querrey (USA, 13) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:3, 6:4, 6:2
Marton Fucsovics (Węgry) - Radu Albot (Mołdawia) 6:2, 6:3, 4:6, 7:5
Nicolas Kicker (Australia) - Jordan Thompson (Australia) 6:3, 6:1, 4:6, 3:6, 6:3
Lukas Lacko (Słowacja) - Milos Raonić (Kanada, 22) 6:7(5), 7:5, 6:4, 7:6(4)
Richard Gasquet (Francja, 29) - Blaz Kavcić (Słowenia) 6;1, 6:4, 7:5
Lorenzo Sonego (Włochy, Q) - Robin Haase (Holandia) 6:3, 7:5, 6:7(6), 7:5
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Soon-Woo Kwon (Korea Południowa, WC) 6:1, 6:2, 6:4
Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Aljaz Bedene (Słowenia) 6:3, 6:4, 6:3

poniedziałek, 15 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Victor Estrella (Dominikana) 6:1, 6:1, 6:1
Leonardo Mayer (Argentyna) - Nicolas Jarry (Chile) 6:2, 7:6(1), 6:3
John Millman (Australia) - Borna Corić (Chorwacja) 7:5, 6:4, 6:1
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 28) - Paolo Lorenzi (Włochy) 3:6, 2:6, 7:6(5), 6:2, 6:4
Diego Schwartzman (Argentyna, 24) - Dusan Lajović (Serbia) 2:6, 6:3, 5:7, 6:4, 11:9
Casper Ruud (Norwegia, Q) - Quentin Halys (Francja, Q) 6:3, 3:6, 6:7(5), 7:5, 11:9
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Andreas Haider-Maurer (Austria) 7:6(3), 6:3, 6:4
Matthew Ebden (Australia) - John Isner (USA, 16) 6:4, 3:6, 6:3, 6:3
Pablo Carreno (Hiszpania, 10) - Jason Kubler (Australia, WC) 7:5, 4:6, 7:5, 6:1
Gilles Simon (Francja) - Marius Copil (Rumunia) 7:5, 6:4, 6:3
Malek Jaziri (Tunezja) - Salvatore Caruso (Włochy, Q) 6:7(2), 3:6, 6:3, 7:5, 6:3
Gilles Muller (Luksemburg, 23) - Federico Delbonis (Argentyna) 7:5, 6:4, 6:3
Pablo Cuevas (Urugwaj, 31) - Michał Jużny (Rosja) 7:6(7), 6:3, 7:5
Ryan Harrison (USA) - Dudi Sela (Izrael) 6:3, 5:7, 3:6, 7:5, 6:2
Joao Sousa (Portugalia) - Dustin Brown (Niemcy, Q) 6:4, 6:3, 4:6, 6:7(4), 6:1
Marin Cilić (Chorwacja, 6) - Vasek Pospisil (Kanada, Q) 6:2, 6:2, 4:6, 7:6(5)

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) - Dennis Novak (Austria, Q) 6:3, 6:2, 6:1
Mackenzie McDonald (USA, Q) - Elias Ymer (Szwecja, Q) 6:4, 6:3, 4:6, 6:1
Marcos Baghdatis (Cypr) - Yuki Bhambri (Indie, Q) 7:6(4), 6:4, 6:3
Andriej Rublow (Rosja, 30) - David Ferrer (Hiszpania) 7:5, 6:7(6), 6:2, 6:7(6), 6:2
Nick Kyrgios (Australia, 17) - Rogerio Dutra Silva (Brazylia) 6:1, 6:2, 6:4
Viktor Troicki (Serbia) - Alex Bolt (Australia, WC) 6:7(2), 4:6, 6:2, 6:3, 6:4
Denis Shapovalov (Kanada) - Stefanos Tsitsipas (Grecja) 6:1, 6:3, 7:6(5)
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 15) - Kevin King (USA, Q) 6:4, 6:4, 6:1
Kyle Edmund (Wielka Brytania) - Kevin Anderson (RPA, 11) 6:7(4), 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Denis Istomin (Uzbekistan) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:2, 6:1, 5:7, 7:6(3)
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) - Gerald Melzer (Austria) 6:3, 6:4, 2:6, 6:3
Ruben Bemelmans (Belgia, Q) - Lucas Pouille (Francja, 18) 6:4, 6:4, 6:7(4), 7:6(6)
Yoshihito Nishioka (Japonia) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 27) 6:3, 2:6, 6:0, 1:6, 6:2
Andreas Seppi (Włochy) - Correntin Moutet (Francja, WC) 3:6, 6:4, 6:2, 6:2
Ivo Karlović (Chorwacja) - Laslo Djere (Serbia) 7:6(3), 6:3, 7:6(2)
Yuichi Sugita (Japonia) - Jack Sock (USA, 8) 6:1, 7:6(4), 5:7, 6:3

ZOBACZ WIDEO: Dawid Celt o cierpieniu Agnieszki Radwańskiej. "Każdy organizm ma swój kres"
Czy Roger Federer obroni tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×