WTA Petersburg: udane otwarcie Julii Görges, Dominika Cibulkova przeciwniczką Kristiny Mladenović

Niemka Julia Görges pokonała Greczynkę Marię Sakkari w I rundzie turnieju WTA Premier w Petersburgu. Słowaczka Dominika Cibulkova będzie rywalką broniącej tytułu Francuzki Kristiny Mladenović.

Julia Görges Getty Images / Yifan Ding / Na zdjęciu: Julia Görges
Julia Görges (WTA 12) pod koniec 2017 i na początku 2018 roku miała serię 15 z rzędu wygranych meczów. W II rundzie Australian Open zatrzymała ją Alize Cornet. Turniej w Petersburgu Niemka rozpoczęła od pokonania 6:2, 7:6(5) Marii Sakkari (WTA 62). W trwającym 93 minuty meczu Görges zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 33 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kolejną rywalką Niemki będzie Roberta Vinci (WTA 147), która wygrała 6:2, 6:2 z Terezą Martincovą (WTA 146). Włoszka obroniła sześć break pointów, a sama wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Tenisistka z Tarentu w 2016 roku zdobyła w Petersburgu tytuł.

Dominika Cibulkova (WTA 26) wróciła ze stanu 0:4 i pokonała 7:5, 6:2 Soranę Cirsteę (WTA 36). W II rundzie Słowaczka zmierzy się z broniącą tytułu Kristiną Mladenović. Daria Kasatkina (WTA 23) zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:1 Viktorię Kuzmovą (WTA 122). Słowaczka prowadziła 6:1, 4:3 z przełamaniem, ale dziewięć z 10 kolejnych gemów zdobyła Rosjanka. O ćwierćfinał tenisistka z Togliatti zagra z Alize Cornet.

Irina-Camelia Begu (WTA 37) zwyciężyła 7:6(5), 6:1 Andreę Petković (WTA 98). W I secie Niemka odrodziła się z 1:4 i 3:5. W 10. gemie obroniła pięć piłek setowych. Tie break należał do Rumunki, która następnie w II partii odskoczyła na 5:0. Przy 7:6, 5:1 odparła dwa break pointy i zakończyła spotkanie po godzinie i 59 minutach. Obie tenisistki miały po 11 szans na przełamanie - Petković wykorzystała dwie, a Begu cztery.

Jelena Rybakina (WTA 450) pokonała 6:4, 6:3 Timeę Bacsinszky (WTA 42). Rosjanka zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Dla 18-latki z Moskwy to drugi występ w głównym cyklu. W ubiegłym roku w Moskwie przeszła kwalifikacje, a w I rundzie urwała seta Irinie-Camelii Begu.

Wiera Zwonariowa (WTA 197) wróciła z 2:4 i wygrała 6:4 I partię meczu z Kiki Bertens (WTA 28). Do II seta nie doszło, bo Holenderka skreczowała. Rosjanka mogła przegrywać 2:5, ale odparła cztery break pointy. Kolejną rywalką finalistki Wimbledonu i US Open 2010 będzie Jelena Ostapenko, mistrzyni Rolanda Garrosa 2017.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)