Puchar Davisa: dwie słoweńskie rakiety kontra Polacy. Zaczną Hubert Hurkacz i Aljaz Bedene

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

W piątek odbyło się losowanie gier spotkania Słowenia - Polska w ramach I rundy Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Mecz odbędzie się w sobotę i w niedzielę na korcie twardym w hali sportowej "Lukna" w Mariborze.

W składzie obu drużyn nie ma niespodzianek. Gospodarze nie mogą skorzystać z usług Blaza Kavcicia, natomiast goście zagrają bez Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota. W związku z tym kapitan Słoweńców, Miha Mlakar, szybko odkrył karty i do gier singlowych oraz debla nominował najlepszych tenisistów, Aljaza Bedene i Blaza Rolę. Radosław Szymanik ma nieco większe pole manewru. W singlu o punkty powalczą Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz, zaś w deblu Mateusz Kowalczyk i Marcin Matkowski.

Międzynarodowa Federacja Tenisowa postanowiła w rozgrywkach kontynentalnych Pucharu Davisa w sezonie 2018 przetestować pewne nowinki. W związku z tym mecz Słowenia - Polska odbędzie się w systemie dwudniowym, a poszczególne pojedynki będą grane do dwóch wygranych setów. W sobotę, o godz. 14:00, na kort wyjdą Bedene i Hurkacz, a po nich zaprezentują się Rola i Majchrzak.

Kolejne gry odbędą się w niedzielę. O godz. 12:00 wystąpią debliści. Kapitanowie zgłosili do tego pojedynku Bedene i Rolę oraz Kowalczyka i Matkowskiego, ale będą mogli jeszcze zmienić nominacje. Po spotkaniu debla zmierzą się pierwsze rakiety obu krajów (Bedene i Majchrzak), a na koniec powalczą Rola i Hurkacz. Zwycięży ten zespół, który jako pierwszy zdobędzie trzy punkty.

Gospodarzami spotkania zostali Słoweńcy, ponieważ ostatni raz obie ekipy grały we Wrocławiu. W 2013 roku Biało-Czerwoni wygrali w stolicy Dolnego Śląska 3:2. Taki sam wynik padł w sezonie 2004 w Portorożu. Natomiast pierwszy raz obie drużyny spotkały się w Pucharze Davisa w 2000 roku w Szczecinie, gdzie Słoweńcy zwyciężyli 3:2.

Zwycięska drużyna zmierzy się w II rundzie (7-8 kwietnia) z wygranym ze spotkania Turcja - Zimbabwe. Z kolei pokonana ekipa powalczy w tych dniach o pozostanie w Grupie II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa z przegranym z meczu Turcja - Zimbabwe.

Słowenia - Polska, Hala Sportowa "Lukna", Maribor (Słowenia) I runda Grupy II Strefy Euroafrykańskiej, kort twardy w hali sobota-niedziela, 3-4 lutego

Gra 1.: Aljaz Bedene - Hubert Hurkacz *sobota, od godz. 14:00 Gra 2.: Blaz Rola - Kamil Majchrzak *sobota Gra 3.: Aljaz Bedene / Blaz Rola - Mateusz Kowalczyk / Marcin Matkowski *niedziela, od godz. 12:00 Gra 4.: Aljaz Bedene - Kamil Majchrzak *niedziela Gra 5.: Blaz Rola - Hubert Hurkacz *niedziela

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: To sygnał dla związków sportowych

Źródło artykułu: