Puchar Davisa: Aljaz Bedene wyrównał stan meczu z Polską. Kamil Majchrzak nie wykorzystał szans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Aljaz Bedene
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Aljaz Bedene
zdjęcie autora artykułu

Aljaz Bedene pokonał w dwóch setach Kamila Majchrzaka i wyrównał stan spotkania Słowenia - Polska na 2:2. O awansie do II rundy Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa zadecyduje piąta gra.

Polaka i Słoweńca dzieli w rankingu ATP 161 pozycji, ale w niedzielę na korcie w Mariborze ta różnica nie była aż tak widoczna. Kamil Majchrzak (ATP 213) miał swoje szanse w pojedynku z liderem gospodarzy. W kluczowych momentach naszemu reprezentantowi zabrakło jednak spokoju i precyzyjnych uderzeń. Notowany na 52. miejscu w światowej klasyfikacji Aljaz Bedene był po prostu regularniejszy od swojego przeciwnika.

Słoweniec rozpoczął pojedynek od przełamania, ale nie był w stanie wyjść na 3:0. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego błyskawicznie odrobił stratę i od tego momentu gra się wyrównała. Twarda i zarazem wolna nawierzchnia położona w hali sportowej "Lukna" sprzyja długim wymianom i do takich często dochodziło w tym pojedynku. W ósmym gemie Bedene zdobył kluczowego breaka. Majchrzak mógł jeszcze powrócić do gry, lecz przez proste błędy własne oraz spokój przeciwnika stracił kilka szans i w efekcie przegrał pierwszego seta 3:6.

Druga partia zaczęła się podobnie jak pierwsza. W trzecim gemie Słoweniec uzyskał przełamanie, lecz nie poszedł za ciosem i na prowadzenie 3:2 wyszedł Polak. W tym momencie piotrkowianin nie wykorzystał wielkiej okazji na zdobycie następnego breaka, co zemściło się jeszcze przed zmianą stron. Cierpliwie grający Bedene wypracował szansę na przełamanie i po ładnej akcji zwieńczonej bekhendem po linii dopiął swego. Teraz faworyt gospodarzy nie przemęczał się. Pojedynek zwieńczył w 10. gemie asem serwisowym.

Bedene zwyciężył ostatecznie 6:3, 6:4 i wyrównał stan rywalizacji meczu z Polską na 2-2. Jego łączny bilans gier w Pucharze Davisa wynosi teraz 4-2. Z kolei Majchrzak, który mógł już zapewnić Biało-Czerwonym wygraną w Mariborze, ma na koncie w tych rozgrywkach dwa zwycięstwa i sześć porażek. O awansie do II rundy zadecyduje więc piąta gra, w której rakiety skrzyżują Tom Kocevar-Desman i Hubert Hurkacz. Pierwotnie miał wystąpić Blaz Rola, lecz kapitan zdecydował się na zmianę.

Zwycięska drużyna zmierzy się w II rundzie (7-8 kwietnia) z Zimbabwe. Z kolei pokonana ekipa powalczy w tych dniach o pozostanie w Grupie II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa z Turcją. W Harare Afrykańczycy rozstrzygnęli losy spotkania z Turkami już po trzech grach, bowiem punkty w singlu oraz w deblu zdobyli Benjamin Lock i Takanyi Garanganga.

Słowenia - Polska 2:2, Hala Sportowa "Lukna", Maribor (Słowenia) I runda Grupy II Strefy Euroafrykańskiej, kort twardy w hali sobota-niedziela, 3-4 lutego

Gra 1.: Aljaz Bedene - Hubert Hurkacz 6:4, 7:5 Gra 2.: Blaz Rola - Kamil Majchrzak 4:6, 2:6 Gra 3.: Aljaz Bedene / Blaz Rola - Mateusz Kowalczyk / Marcin Matkowski 7:5, 6:7(5), 4:6 Gra 4.: Aljaz Bedene - Kamil Majchrzak 6:3, 6:4 Gra 5.: Tom Kocevar-Desman - Hubert Hurkacz *niedziela

ZOBACZ WIDEO: Sippel wyczyniał cuda, ale RB Lipsk i tak górą. Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: