ATP Montpellier: Benoit Paire pokonał Mischę Zvereva. Andriej Rublow wygrał mecz pokoleń

Benoit Paire w dwóch setach pokonał Mischę Zvereva w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Montpellier. W drugim poniedziałkowym meczu Andriej Rublow wygrał z Guillermo Garcią-Lopezem.

Marcin Motyka
Andriej Rublow Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Od sezonu 2010 do finału każdej kolejnej edycji turnieju ATP w Montpellier dochodził przynajmniej jeden tenisista z Francji. Miejscowy kibice liczą, że w tym roku ta tradycja zostanie podtrzymana. Tym bardziej, że na starcie imprezy stanęło aż dziesięciu reprezentantów Trójkolorowych, a 11., Kenny de Schepper, przeszedł kwalifikacje.

W poniedziałek na korcie zaprezentował się tylko jeden francuski tenisista, Benoit Paire, i nie zawiódł. W meczu otwarcia Open Sud de France 2018 28-latek z Awinionu pokonał 6:4, 6:4 zmagającego się w ostatnim czasie z kontuzją ramienia Mischę Zvereva, rewanżując się tym samym Niemcowi za porażkę w ubiegłorocznym US Open.

Paire w ciągu godziny i 17 minut gry zaserwował dziewięć asów, przy własnym podaniu wygrał 76 proc. akcji, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 72 punkty, o 12 więcej od przeciwnika. Kolejnym rywalem Francuza będzie rozstawiony z numerem ósmym Yuichi Sugita bądź John Millman.

Andriej Rublow wygrał mecz pokoleń z Guillermo Garcią-Lopezem. 20-letni Rosjanin ograł starszego o 14 lat Hiszpana 6:4, 6:4 w 74 minuty. O ćwierćfinał oznaczony numerem szóstym Rublow (w poniedziałek cztery asy i trzy przełamania) powalczy z lepszym z pary Jeremy Chardy - Stefanos Tsitsipas.

W poniedziałek rozegrano również decydujące mecze kwalifikacji. Awans do głównej drabinki, prócz wspomnianego De Scheppera, uzyskali także Norbert Gombos, Yannick Maden i Carlos Taberner.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)